Databáze českého amatérského divadla

Texty: Brno-Bosonohy, Divadlo v Bosonožské orlovně ex http://www.orlovnabosonohy.cz, 2014

Divadlo v Bosonožské orlovně

Orlovna od svého postavení (1938) sloužila pro divadelní představení. Měla své orchestřiště, kulisárnu, propadlo, nápovědu, osvětlení, oponu a další. V posledních desetiletích se však mnohé zařízení zrušila, přestala fungovat. Proto je nyní velmi nutné divadelní zázemí zlepšovat nejen pro herce, ale i diváky.

Společnými silami a díky finanční pomoci diváků a sponzorů se postupně daří vylepšit divadelní zázemí v orlovně – v roce 2007 byla zakoupena nová opona a výkryty, v roce 2008 a 2009 proběhla rekonstrukce divadelního osvětlení a byla znovu vybudována kulisárna ve sklepě pod jevištěm, která sloužila již jejich předchůdcům.

A co nás ještě čeká? Úprava akustiky v sále – zakoupení nových výkrytů, závěsů, akustických prvků, oprava podlahy jeviště, dovybavit osvětlení a mnohé další. Všechny tyto opravy financujeme převážně z dobrovolného vstupného z divadel, z dotací a od sponzorů. Všem dárcům a příznivcům děkujeme.

Přejme si, aby divadlo v Bosonohách nadále vzkvétalo a dokázalo herce semknout a povzbudit a diváky mile potěšit. Jednou z možností, jak divadelního ducha v Bosonohách udržet, je organizování Divadelního jara.

Divadelní jaro v Bosonožské orlovně

Tato ojedinělá akce v Bosonohách byla zorganizována poprvé v roce 2009.

Místní divadelní spolky Křemílek, Křemen a Vochumůrka navštěvují s reprízami množství obcí, kde fungují spřátelené ochotnické spolky. Po domluvě vznikl nový společný projekt. Takže naše spolky přijíždí dělat radost do jiných vesnic a na oplátku přijíždí divadelníci k nám. Od této myšlenky bylo jen kousek dát divadlům řád, společné termíny a jednotnou propagaci.

Proč zrovna jaro? Inu proto, že spolky většinou cvičí na podzim, premiéry jsou kolem Vánoc a zimní a brzké jarní neděle jsou jak stvořené pro společné setkávání v naší Bosonožské orlovně.

Související Organizace

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':