Databáze českého amatérského divadla

Texty: PÁCL, Radvan: Štolbovo Vodní družstvo v podání DS Erben z Miletína. AS 25.3.2014-Aktuality.

Štolbovo Vodní družstvo v podání DS Erben z Miletína

Činoherní klub uvádí: V neděli 30. března v 17 hodin !!! se v miletínském nastudování na jevišti divadla Ve Smečkách znovu ocitne komedie Josefa Štolby Vodní družstvo, již měl Činoherní klub v režii Ladislava Smočka na repertoáru v letech 1994-2009.

Činoherní
Hudební

V neděli 30. března v 17 hodin se v miletínském nastudování na jevišti Činoherního klubu znovu ocitne komedie Josefa Štolby Vodní družstvo, již mělo pražské divadlo na repertoáru v letech 1994–2009 v režii Ladislava Smočka.

Hostující inscenaci nastudoval Vladimír Kněžourek v jednom z nejstarších českých ochotnických spolků. Jeho založení předznamenalo úsilí ochotníků vyvíjené už od roku 1827, přičemž k srpnu 1867 byl ustaven řádný spolek se svými stanovami. Ten se od roku 1894 se nazýval „ERBEN“ a v loňském roce uvedl již svou 531. premiéru.

Kromě toho se na „miletínských prknech“ začaly v roce 2003 konat krajské postupové přehlídky vesnických amatérských divadel pod názvem „Miletínské divadelní jaro“, s doporučením nebo postupem na národní přehlídku do Vysokého nad Jizerou na Divadelní Krakonošův podzim. V roce 2012 navíc spolek získal spolupořadatelství Národní přehlídky seniorského divadla s možností nominace nebo přímého postupu na celonárodní přehlídku amatérského divadla Jiráskův Hronov. Vedle toho miletínští ochotníci pořádají pravidelný podzimní festival, nabízející vybraná představení amatérské i profesionální scény z celé ČR i ze zahraničí.

Právě při zahájení XIII. Divadelního Erbenova Miletína dne 27. září 2008 byl veřejnosti představen také spolkový prapor DS Erben, na jehož přední straně je podobizna Karla Jaromíra Erbena, na straně druhé miletínská opona „Pohled na Miletín“, jež je zapsána do seznamu památek ČR.

Zveme Vás srdečně v neděli 30. března na miletínské Vodní družstvo do Činoherního klubu!

Činoherní klub / Ve Smečkách 26, Praha 1 / Vstupné 90,– / 17.00!!!

Radvan Pácl
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':