Databáze českého amatérského divadla

Texty: -mis-: Divadelní Kojetín 2014. AS 12.3.2014-Hudební,Činoherní.

Divadelní Kojetín 2014

Jedná se o krajskou postupovou přehlídkou pro celostátní Divadelní Piknik ve Volyni, z něhož jsou pak vybírány nejkvalitnější a nejpodnětnější divadelní inscenace k účasti na vrcholový festival amatérského divadla Jiráskův Hronov, mezidruhovou přehlídku českého amatérského divadla se zahraniční účastí.

Hudební
Činoherní

Na kojetínských divadelních prknech změří své síly deset amatérských divadelních souborů ze střední Moravy. Soutěžní program přehlídky zahájí domácí soubor Hanácká scéna MěKS Kojetín s inscenací hry Antonína Procházky Ještě jednou, profesore. Postupně jej vystřídají soubory ZUŠ Zlín, Divadlo Dostavník Přerov, OB Velká Bystřice, Divoch DK Vizovice, Opona Zlín, První organizace pro kroměřížskou kulturu, Divadlo Digoknu Rožnov pod Radhoštěm, Divadelní spolek Kroměříž a soubor NETRDLO – Divadélko Zdeňka Řehky MKS Vyškov, který zakončí soutěžní část inscenací hry Sławomira Mrożka Letní den.

Všechna představení soutěžní části přehlídky jsou určena dospělému publiku. Pořadatelé však pamatovali i na dětské publikum. Divadlo Scéna Zlín pro něj zahraje hru Sindibád Mořeplavec na motivy Pohádek z tisíce a jedné noci a hru Rákosníček a jeho rybník. Pro studenty gymnázia pak uvede Divadlo Tramtarie Olomouc své nastudování Romance pro křídlovku podle Františka Hrubína. V rámci přehlídky se uskuteční autorské čtení básníka Michala Talo, vernisáž výstavy obrazů kreslíře Jana Žmolíka a VI. Divadelní candrbál.

K jednotlivým soutěžním inscenacím se konají rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty ve složení Vít Závodský z Brna, Vladimír Fekar ze Zlína, Vladimír Zajíc z Hradce Králové a Marie Šerá z Kroměříže.

22. roční Divadelního Kojetína se uskuteční ve dnech 19. ‒ 23. března 2014 v prostorách sokolovny v Kojetíně.

Přehlídku pořádají Město Kojetín a Městské kulturní středisko v Kojetíně za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Program 22. Divadelního Kojetína 2014

Informace o souborech a jejich inscenacích

-mis-

Soubory ke stažení
JPG Divadelní Kojetín 2014 - program

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':