Databáze českého amatérského divadla

Texty: -mis-: Wintrův Rakovník 2014. AS 6.3.2014-Činoherní,Hudební.

Wintrův Rakovník 2014

Wintrův Rakovník je jednou z krajských postupových přehlídek amatérského činoherního a hudebního divadla s výběrem pro celostátní přehlídku Divadelní PIKNIK Volyně 2014. Letos se přehlídky zúčastní devět souborů ze Středočeského kraje s převážně komediálním repertoárem.

Činoherní
Hudební

Již 38. ročník Wintrova Rakovníka zahájí 12. března 2014 soubor Dobřichovická divadelní společnost s bláznivou komedií Raye Cooneyho Sladké tajemství. Na jevišti Tylova divadla v Rakovníku se pak vystřídají se svými soutěžními inscenacemi soubory Slánská scéna ze Slaného, Malé divadlo DDM Kolín, Nové divadlo Mělník, Tyl Bakov nad Jizerou, Tyl Říčany, Divadelní soubor Jiřího Voskovce ze Sázavy a Ruský kroužek při divadle V.A.D. Kladno. Wintrova Rakovníka 2014 se soutěžně zúčastní i domácí soubor Tyl s muzikálovou komedií Šakalí léta vycházející ze stejnojmenné povídky Petra Šabacha.

Ke všem inscenacím se uskuteční veřejné rozborové semináře vedené odbornou porotou ve složení Adam Doležal, Kateřina Fixová a Milan Strotzer. Slavnostní vyhlášení výsledků přehlídky s oceněním nejlepších výkonů a inscenací je plánováno na sobotu 15. března od 24 h.

38. Wintrův Rakovník se uskuteční ve dnech 12. ‒ 15. března 2014 v Tylově divadle v Rakovníku.

Přehlídku pořádají Kulturní centrum Rakovník Divadelní spolek Tyl, o. s. za finanční podpory města Rakovník, Středočeského kraje a Ministerstva kultury ČR.

Program 38. Wintrova Rakovníka v příloze.

-mis-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':