Databáze českého amatérského divadla

Texty: -mis-: Lounské divadlení 2014. AS 21.2.2014-Činoherní,Hudební.

Lounské divadlení 2014

Již podesáté se sjedou do Vrchlického divadla v Lounech amatérské divadelní soubory, aby zde předvedly výsledky své práce a poměřily je mezi sebou na přehlídce nazvané Lounské divadlení, která je postupovou pro celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní PIKNIK Volyně 2014.

Činoherní
Hudební

10. Lounské divadlení se uskuteční ve dnech 7.‒9. března 2014 ve Vrchlického divadle v Lounech.

Na programu přehlídky je pět soutěžních inscenací souborů Hynkovo hravé divadlo Litoměřice, KLAS Klášterec nad Ohří, Divadlo Navenek Kadaň, Divadlo Exil Pardubice a Divadelní klub Jirásek Česká Lípa. Součástí přehlídky bude také autorské čtení z knihy Mi(y)dlení Mileny Nečesané z Loun. Program letošního ročníku Lounského divadlení má výrazně komediální ladění. Neznamená to, že půjde o bezduchou zábavu. Každý jeden z titulů na repertoáru přehlídky s sebou přinese i podněty k zamyšlení. Netýká se to jen jevištní adaptace známé prózy Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky souboru KLAS Klášterec nad Ohří.

K jednotlivým přehlídkovým inscenacím se uskuteční veřejné rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty ve složení Prof. PhDr. Jan Císař, CSc., Petra Kohutová, Michaela Krausová, PhDr. Milan Strotzer a Romana Tůmová. Na to, který soubor či soubory porota doporučí k výběru do programu celostátní přehlídky ve Volyni, si počkáme do neděle 9. března, kdy se bude konat od 11 hod. slavnostní zakončení přehlídky s oceněním nejlepších výkonů a inscenací.

Přehlídku pořádá Vrchlického divadlo v Lounech ve spolupráci s Rádobydivadlem Klapý, o.s. Generálním partnerem přehlídky jsou Ekostavby Louny, s.r.o. Lounské divadlení podpořil v rámci programu Podpory regionální kulturní činnosti na rok 2014 Ústecký kraj.

Program 10. Lounského divadlení 2014

-mis-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':