Databáze českého amatérského divadla

Texty: PÁCL, Radvan: Nakafráno / Turnov / Božský řízek. AS 31.1.2014-Aktuality.

Nakafráno / Turnov / Božský řízek

„Činoherní klub uvádí:“ dámský turnovský soubor Nakafráno S autorskou komediální inscenací Božský řízek se v neděli 9. února v pražském divadle Činoherní klub, Ve Smečkách, představí soubor Nakafráno.

Činoherní

Nakafráno / Turnov
Nakafráno a Kateřina Zemenová / BOŽSKÝ ŘÍZEK
Není řízek jako řízek, v tom je ta naše čeština tak jedinečná.
Autor a režie: soubor Nakafráno / Spoluautor: Kateřina Zemenová / Režie: Jan „Baron“ Marek / Hrají: Romana Zemenová, Gabriela Šťastná, Alena Tomášová, Michaela Kunetková a Kateřina Doubravová.

Dámský autorský soubor NAKAFRÁNO z Turnova vznikl koncem léta 2006. Zrodil se z chuti vytvořit divadelní představení s ženskou tématikou, do níž tehdy spadalo i těhotenství jedné z členek, která se ani s bříškem nechtěla vzdát hraní divadla. Po několika večerech s diktafonem tak vznikla první komedie s názvem Naštěkaná aneb 4 ženy v maloměstě (zinscenována tak autenticky, že se možná nedá nazvat ani divadlem).

Autory inscenace Božský řízek, která se v neděli 9. února představí v Praze, jsou soubor a Kateřina Zemenová. Tato komedie se odehrává v porodnickém prostředí a je ozvláštněna téměř detektivní zápletkou. V režii Jana „Barona“ Marka v ní hrají Romana Zemenová, Gabriela Šťastná, Alena Tomášová, Michaela Kunetková a Kateřina Doubravová.

Třetí hra turnovského souboru Drůbeží nářez spatřila světlo světa v lednu 2012 a autorky se v ní pokusily postavit proti sobě ženské představy, naděje, sny a realitu všedního dne. Turnovské představení Božský řízek můžeme doporučit všem, kdo se chtějí pobavit – a nejen ženám!

9. února /Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1 / vstupné 90,– / 19.30.

Radvan Pácl

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':