Databáze českého amatérského divadla

Texty: PÁCL, Radvan: Činoherní klub uvádí Třikrát ZUŠ. AS 13.1.2014-Aktuality,Dětské.

Činoherní klub uvádí Třikrát ZUŠ

V neděli 19. ledna se v Činoherním klubu představí Základní umělecké školy z Jihlavy, Aše a Olomouce.

Dětské

Večer s názvem Třikrát ZUŠ představí v neděli 19. ledna v Činoherním klubu tři Základní umělecké školy. Program začíná v 19.30 hodin a otevře jej Divadelní společnost Saši Liškové při ZUŠ Jihlava. Inscenace ROZPAL MĚ, SAKRA! je adaptací norského románu Olaug Nilssenové a následného filmu Jannicke Systad Jacobsenové s názvem Få meg på, for faen. Saša Lišková a Martin Kolář ovšem převedli příběh sedmnáctileté Aleny do Čech – jednak proto, aby to jejich mladé herečky a herce bavilo, a pak také z důvodu osobního přesvědčení, že „láska, sex a přátelství mají všude stejnou sílu.“

DS Škytafky při ZUŠ Roberta Schumanna v Aši zahraje v druhé části večera představení* PĚTKRÁT ČLOVĚK MUŽ*, jež vychází z původní experimentální rozhlasové hry Ernsta Jandla, která se celá odehrává ve tmě, „za zavřenýma očima“. Inscenaci režírovala Anna Pokorná a Škytafky za ni v krajském kole divadelní přehlídky základních uměleckých škol v Ostrově získaly Ocenění za mimořádnou práci se slovem (ve tmě).

Třetím představením bude vystoupení Dětí veselých při ZUŠ Iši Krejčího v Olomouci. To vzniklo na základě novely Elfriede Jelinekové Milovnice a jmenuje se brigita heinze nenávidí. O inscenaci Magdy Ady Veselé napsal prof. Jan Císař do Zpravodaje 83. Jiráskova Hronova: „Ta děsivě chmurná autorka, opravdu z nejvnitřnější své podstaty nenávidící svět a zejména muže, se tu díky hravosti postupů, jež pramení z dramatické výchovy, proměnila v milou a chápavou bytost, které není cizí ani lehounký a roztomilý žert. Skoro zázrak, řekl bych. A měli bychom si jej hýčkat, protože takhle divadlem předvedenou Elfriede Jelinek hned tak někde nemají; pokud něco podobného vůbec existuje.“

Dovolte, abychom na tento večer srdečně pozvali všechny, kdo se zajímají o dramatickou výchovu a jsou zvědaví na práci svých kolegů. V neděli 26. ledna pak na tři představení volně naváže celodenní program Neděle dramatické výchovy v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, který přehlídka „Činoherní klub uvádí:“ připravuje ve spolupráci s NIPOS-ARTAMA, Sdružením pro tvořivou dramatiku a katedrou výchovné dramatiky DAMU.

Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1, / 90,–Kč
www.cinoherniklub.cz

Radvan Pácl
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':