Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Činoherní klub uvádí... v roce 2013. Místní kultura, 20.5.2013.

Činoherní klub uvádí... v roce 2013
Autor: mis

Divadelní společnost Jablonský Jindřichův Hradec: Škola základ života. Foto www.cinoherniclub.cz.PRAHA: Od roku 2003 se součástí programové nabídky pražského divadla Činoherní klub stala průběžná přehlídka amatérského divadla s názvem Činoherní klub uvádí… Divadlo tak umožňuje milovníkům dobrého divadla zhlédnout kromě her z vlastního repertoáru také to nejzajímavější, co se urodilo na amatérských jevištích v celé republice.

Nejbližší příležitostí k setkání s lidskou činností ze záliby na jevišti Činoherního klubu a prožití její proměny v divadelní zážitek skýtá v neděli 26. května 2013 představení dramatizace prózy Jaroslava Žáka Škola základ života, v němž se představí Divadelní společnost Jablonský z Jindřichova Hradce v režii Sabiny a Jiřího Langerových.

V rámci přehlídky Činoherní klub uvádí… se lze dále (v dosud neurčeném termínu) setkat s jevištní realizací slavné balady Jiřího Wolkera Balada o námořníkovi pod názvem Šanghaj, kterou připravil a se souborem při Městském kulturním zařízení v Horšovském Týně režijně nastudoval Vladimír Zajíc.

V neděli 2. 6. 2013 lze na jevišti Činoherního klubu spatřit Divadelní a osvětový spolek Fikar z Nadějkova v morbidní komedii Normana Robinse Hrobka s vyhlídkou.

Autorské divadlo s červeným pudlíkem ve znaku, ke kterému si od roku 2008 odskakují absolventi činohry DAMU z velkých ansámblových divadel (Národní divadlo moravskoslezské, Moravské divadlo Olomouc, Divadlo na Vinohradech) a ve kterém rozvíjejí poetiku divadel malých forem i českého literárního kabaretu se v Činoherním klubu představí v neděli 9. června 2013. Cabaret Calembour, jak se divadelní uskupení jmenuje, uvede pod názvem Borůvčí frašku nadivoko Milana Šotka s kabaretním předtančením.

V neděli 23. června 2013 se v závěru divadelní sezóny představí Gymnázium F. X. Šaldy a Divadlo F. X. Šaldy v Liberci v inscenaci hry Elišky Říhové Milujte mě prosím, která je variací na libreto Michaela Hastingse a hudbu Michaela Nymana k opeře Man and boy: Dada.

Přehlídka Činoherní klub uvádí… se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Více informací o inscenacích přehlídky Činoherní klub uvádí

Související články:
Činoherní klub uvádí
Přední amatérské soubory v Činoherním klubu
Amatéři na profesionální scéně
Černí šviháci zůstávají věrní svému principálovi
Svět podle Kloboučka
Ochotníci z Ořechova v Činoherním klubu
Havlovo Odcházení na amatérské scéně
Přehlídka Činoherní klub uvádí... pokračuje
Přehlídka Činoherní klub uvádí... v roce 2012
Přehlídka Činoherní klub uvádí... v dubnu a květnu 2012
Přehlídka Činoherní klub uvádí... v červnu 2012
Článek vložil Milan Strotzer dne: 20. Květen 2013 - 21:16
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':