Databáze českého amatérského divadla

Texty: GREGAROVÁ, Naďa: Audimafor 2014 - vyhlášení. AS 10.1.2014-Přehlídky.

Audimafor 2014 - vyhlášení

Postupová přehlídka na celostátní přehlídky Šrámkův Písek, Mladá scéna Ústí nad Orlicí a Wolkrův Prostějov se bude konat 28.–30. března 2014 v Divadle Drak Hradec Králové. Datum uzávěrky přihlášek (stačí oznámení účasti) je 31. leden 2014.

Experimentální
Poezie
Studentské

AUDIMAFOR 2014

Postupová přehlídka na celostátní přehlídky Šrámkův Písek, Mladá scéna Ústí nad Orlicí a Wolkrův Prostějov.

28. – 30. března 2014, Hradec Králové, Divadlo Drak
Uzávěrka přihlášek: 31. ledna 2014 (oznámení účasti)

Přehlídka je otevřená souborům bez ohledu na jejich regionální příslušnost, ale spolu se Svitavským Fandou (viz dále) je určena především souborům z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Jedna inscenace (nikoli soubor) se může o účast na celostátních přehlídkách ucházet pouze jednou.

Lektorský sbor by měla pracovat ve stejném složení jako v minulém ročníku, tedy prof. Jan Císař, Alena Zemančíková, Tomáš Žižka, Vladimír Hulec a Michal Zahálka.

Šrámkův Písek 2014
je koncipován jako celostátní přehlídka experimentujících souborů. Přehlídka nemá věkové ani žánrové omezení (pouze není určena dětským souborům do patnácti let!).

Lektorský sbor postupové přehlídky může doporučit do programu libovolný počet inscenací s uvedením pořadí.

Mladá scéna 2014 Ústí nad Orlicí
je koncipována jako celostátní přehlídka středoškolských a dalších mladých divadelních souborů, umožňující setkání, prezentaci a konfrontaci jejich práce. Hlavními cíli přehlídky jsou podpora zájmu mladých lidí o divadelní aktivity, vzájemná inspirace a kultivace studentské divadelní činnosti.

Přehlídky se mohou zúčastnit divadelní soubory z České republiky, jejichž vystupujícím členům je minimálně 15 let a jsou studenty SŠ, SOŠ, VOŠ, popř. VŠ nebo nestudují, ale věkově odpovídají středoškolským, popř. vysokoškolským studentům. Věkové omezení se netýká režiséra, scénografa, autorů hudby apod.

Soubory se mohou přehlídky zúčastnit s divadelními inscenacemi bez omezení druhového či žánrového (činoherní, autorské, hudební, výtvarné, pohybové, taneční,

Lektorský sbor postupové přehlídky může doporučit do programu libovolný počet inscenací s uvedením pořadí.

Wolkrův Prostějov 2014
Divadlo poezie představuje specifickou žánrovou formu na pomezí divadla a uměleckého přednesu. S přednesem má společné zaměření na tvůrčí výklad a interpretaci literární předlohy (básnického či prozaického textu), kdy do popředí vystupuje mluvené slovo. K zesílení účinku a předání sdělení může inscenace využít i pohybových, výtvarných a zvukových prvků, jejichž cílem není ilustrovat či dramatizovat literární text, nýbrž vytvořit jeho metaforickou scénickou podobu. Pro celostátní přehlídku Wolkrův Prostějov jsou inspirativní zvláště ty inscenace, v nichž se literární text stává podnětem pro sebevýpověď inscenátorů.

Lektorský sbor postupové přehlídky může doporučit libovolný počet souborů k postupu na Wolkrův Prostějov, přičemž hlavním kritériem musí být (písemně zdůvodněná) kvalita inscenace především s ohledem na její inspirativnost v rámci celostátní přehlídky.

Termíny dalších krajských přehlídek
SVITAVSKÝ FANDA (Pardubický kraj) – 5. ročník
4. – 5. dubna 2014, Svitavy
- postup na Šrámkův Písek, Mladou scénu a Wolkrův Prostějov
Pořadatel: Středisko kulturních služeb města Svitavy, Wolkrova alej 92/18 56802 Svitavy
Kontakt: Vladislav Steinbauer, e-mail: vlada.steinbauer@kultura-svitavy.cz, tel. 734 283 465 begin_of_the_skype_highlighting 734 283 465 BEZPLATNĚ end_of_the_skype_highlighting, www.fabrikasvitavz.eu & www.kultura-svitavy.cz
Uzávěrka přihlášek: 28. února 2014

MODRÝ KOCOUR (Liberecký a Ústecký kraj) – XIX. ročník
- postup na Šrámkův Písek, Mladou scénu a Divadelní Piknik Volyně
20. – 23. února 2014, Turnov
Pořadatel: Turnovská Bohéma – Turnovské divadelní studio
Kontakt: Petr Haken, Koněvova 1003, 511 01 Turnov, tel. 606 504 008 begin_of_the_skype_highlighting 606 504 008 BEZPLATNĚ end_of_the_skype_highlighting,
e mail: hakenovam@seznam.cz
Uzávěrka přihlášek: 31. prosince 2013

Naďa Gregarová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':