Databáze českého amatérského divadla

Texty: KUCHTOVÁ, Pavla: České Budějovice, Kulturní servis. 19.6.2003.

19. června 2003 v 07:53 rubrika: Kultura

Kulturní servis

V Českých Budějovicích dnes vrcholí festival dětských divadelních souborů Divadelní žabka. Na nádvoří galerie Pod kamennou žábou se na závěr představí českobudějovický soubor Růžek: od 18 hodin sehraje pohádkový příběh podle Ludvíka Aškenazyho Talíř a ve 20 hodin pak rozehraje horor pro malé i velké podle Raye Bradburyho Emisar.

V Prachaticích pokračuje 8. ročník Festivalu duchovní hudby. V kostele sv. Jakuba dnes vystoupí Pěvecký sbor jihočeských učitelek, který pracuje pod vedením sbormistra Theodora Pártla při Biskupském gymnáziu v Českých Budějovicích. Na koncertě budou spoluúčinkovat dva vynikající čeští instrumentalisté: varhaník Jaroslav Tůma a houslista Bohuslav Matoušek. Koncert začíná v 19 hodin.

A ještě jednou zpátky do Budějovic: Česká premiéra Francaisova Dvojkoncertu pro flétnu a klarinet se na dnešek chystá v Koncertní síni Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích. Přednesou ho slovenský flétnista Ján Figura a český klarinetista Pavel Bušek. Sólisty doprovodí Jihočeská komorní filharmonie, která v rámci svého posledního abonentního koncertu ještě zahraje ještě Scherzo ze Smetanovy Triumfální symfonie a Beethovenovu 6. symfonii Pastorální. Koncert, který začíná v 19.30, řídí dirigent Stanislav Vavřínek.

Od půl osmé večer bude otevřena Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou, kde dnes začíná 47. ročník festivalu Hudební léto Hluboká. O úvodní koncert se postará violista Lubomír Malý s klavíristkou Věrou Hájkovou. Společně přednesou díla Corretta, Beethovena, Glinky a Paganiniho.

Dnes se hraje také před otáčivým hledištěm v českokrumlovské zámecké zahradě. Znovu tady ožila Jiráskova Lucerna, tedy klasika, která do přírodního parku určitě patří. Už pátého nastudování této hry na Krumlově se tentokrát ujal režisér Petr Kracik, jinak umělecký šéf a ředitel pražského Divadla Pod Palmovkou. Do hlavních rolí obsadil Petra Hanuse, Danu Verzichovou, Romana Nevěčného, Věru Hlaváčkovou, Martina Hrušku, Lenku Krčkovou, Ondřeje Veselého, Jana Dvořáka a Jiřího Šestáka. Otáčivé hlediště se roztočí v půl desáté.

Autor: Pavla Kuchtová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':