Databáze českého amatérského divadla

Texty: KUCHTOVÁ, Pavla: České Budějovice, Kulturní servis. 17.6.2003.

17. června 2003 v 14:37 rubrika: Kultura

Kulturní servis

Divadelní žabka - to je název 1. ročníku divadelního festivalu dětských souborů, který dnes začíná na nádvoří českobudějovické galerie Pod kamennou žábou.

Vše začne v 17 hodin představením malých mažoretek, které si říkají Panenky. Pak už se dvěma představeními uvede domácí soubor Lannovka: od 18 hodin to bude pohádka Tři přadleny na motivy pohádky bratří Grimmů, a ve 20 hodin pak zpracování pohádky o nahatém císaři podle Hanse Christiana Andersena nazvaná Šaty aneb Škatule, hejbejte se.

Kulturní dům Střelnice v Jindřichově Hradci nabídne dnes od 19 hodin divadelní představení s názvem Plný kapsy šutrů. Je zajímavou příležitostí pro dva herce - Miroslava Vladyku a Radka Holuba.

V Prachaticích pokračuje 8. ročník Festivalu duchovní hudby. Ve zdejším kostele sv. Jakuba dnes zahraje Severočeská filharmonie Teplice pod dirigentským vedením Karla Noska a se sólisty - sopranistkou Evou Štruplovou, harfenistkou Renatou Vilímovou a violoncellistou Michalem Hreněm. Zazní díla Mozarta, Händela, Beethovena a Saint-Saënse.

Divadlo se hraje také před otáčivým hledištěm v českokrumlovské zámecké zahradě. Znovu tady ožila Jiráskova Lucerna, tedy klasika, která do přírodního parku určitě patří. Už pátého nastudování této hry na Krumlově se tentokrát ujal režisér Petr Kracik, jinak umělecký šéf a ředitel pražského Divadla Pod Palmovkou. Do hlavních rolí obsadil Petra Hanuse, Danu Verzichovou, Romana Nevěčného, Věru Hlaváčkovou, Martina Hrušku, Lenku Krčkovou, Ondřeje Veselého, Jana Dvořáka a Jiřího Šestáka. Otáčivé hlediště se roztočí v půl desáté.

Na báječnou muzikálovou show vás dnes zve 1. soukromá Základní umělecká škola v Českých Budějovicích. V první polovině koncertu vystoupí žáci pěveckého oddělení, kteří zazpívají nejslavnější melodie z muzikálů 20. století, druhou polovinu pak vyplní pěvecký sbor hudební školy. Koncert, který začíná v 19 hodin v divadelním sálu českobudějovického Metropolu, je zároveň oslavou 10. výročí založení školy.

Autor: Pavla Kuchtová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':