Databáze českého amatérského divadla

Texty: FOUSKOVÁ, Tereza: Repríza Umělců opět na Šelepce. AS 3.11.2013-Ze života souborů.

Repríza Umělců opět na Šelepce

Biodivadlo Napříč.cz uvádí již čtvrtou reprízu úspěšné inscenace „Umělci“. Představení, kteréžto je v pořadí již třetím kusem dramaturgické linie “Pokrytci do krytu!”, se odehraje v pondělí, 19. listopadu ve 20 hodin v klubu Šelepova n°1. Cena vstupného je 100 Kč, studentům nabízíme zlevněné vstupenky za 80 Kč.

Činoherní
Experimentální

„Umělci“ jsou autorskou prvotinou Šárky Mattové, studentky Masarykovy univerzity a členky Napříč.cz. Jedná se o první představení Napříč.cz bez vulgarit a perverze. Diváci se tak mohou těšit na postavu sebestředné mažoretky s diktátorskými sklony a neutuchající potřebou ovládat ostatní.

Ve hře se zároveň ocitáme na dvou místech – v klubovně samozvaných umělců, kteří se snaží být za každou cenu slavní a ve studiu rádia, které celé dění potajmu sleduje a konání hlavních aktérů doprovází. Divák tak až do poslední chvíle netuší, na čí stranu se má přiklonit.

Jak napovídá samotné motto hry: „Jak marní, jak vtipní, jak světoví, jak ubozí mohou být umělci?!“, uvidíte humornou kritiku pozérství „rádoby“ umělců, kteří spolupracují, mnohdy jen naoko. V hlavních rolích přetvářka, pokrytectví, hloupost a podrazáctví.

Sám režisér Lukáš Junga se o hře vyjádřil se slovy: „Na téhle hře je perfektní, že je krátká, výstižná a nenáročná na výpravu. Můžeme se s ní nacpat kamkoli a vždycky bude pro diváky fungovat!“

Poznámka
Napříč.cz je sdružení odvážných a umělecky nadaných lidí, kteří společně vytváří alternativu k současnému konzumnímu proudu umění a zábavy. Nabízí divákům k nahlédnutí společné projekty i individuální tvorbu – výstavy, filmové a multimediální projekce, video-art, performance, happeningy, divadelní představení, koncerty a autorská čtení. Je jediným ryze autorským divadlem v Brně. Vytváří původní díla, bez nároku na jejich formální dokonalost. Neomílá klasiku jen z piety a nežene se za alternativním artovým experimentem jen z mondénnosti.

Program dalších akcí
4. listopadu – SEDMILETKA – vernisáž výstavy plakátů Tomáše Staudka
9. listopadu – CHRÁM KONZUMU – festival plýtvání jídlem
16. listopadu – COOLTOURBUS – divadelní představení v jedoucím autobuse
19. listopadu (20:00, Šelepka) – UMĚLCI – repríza představení
25. listopadu – KOMPOST – premiéra nové inscenace

Kontakt:
Tereza Fousková, tisková mluvčí Napříč.cz
Mobil: 773 676 944 begin_of_the_skype_highlighting 773 676 944 BEZPLATNĚ end_of_the_skype_highlighting
E-mail: tereza.fouskova@napric.cz
http://www.napric.cz

Tereza Fousková

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':