Databáze českého amatérského divadla

Texty: PÁCL, Radvan: Podzim / Činoherní klub uvádí:. AS 18.9.2013-Aktuality,Činoherní.

Podzim / Činoherní klub uvádí:

Činoherní klub o.p.s. hostí prostřednictvím svého projektu „Činoherní klub uvádí:“ už deset let ochotníky, amatérské divadelníky a všechny, kteří se ve svém volném času věnují neprofesionální divadelní aktivitě. Za tuto krátkou dobu odehrálo na jevišti Činoherního klubu (včetně letošního podzimu) již osmdesát osm souborů ze všech krajů ČR sto třicet devět představení. Od roku 2007 přispívá na tuto celostátní přehlídku amatérského divadla Ministerstvo kultury ČR.

Pokud budete mít čas a náladu, přijďte se podívat na své kolegy, přátele, kamarády do Činoherního klubu. Jste všichni srdečně zváni. A co na podzim „Činoherní klub uvádí:“?

Neděle 6. října 2013
Divadlo Point / Prostějov
Andrzej Saramonowicz / TESTOSTERON „Já ji tak miloval, vzít jsem si ji chtěl… a ona odešla z mýho života, jako když vstane z hajzlu.“
Překlad: Tomáš Svoboda / Dramaturgie: Miroslav Ondra / Režie: Jakub Hyndrich / Scéna a kostýmy: Magdaléna Jansová / Hrají: Vítězslav Lužný, Aleš Procházka, Vojtěch Pospíšil, Jakub Krejčí, Lukáš Kameníček, Jan Šprynar a Miroslav Ondra nebo David Kolba. Osvětlení a zvuk: Jakub Hyndrich / Grafika: Dalibor Vybíral.
DIVADLO POINT je studentské divadlo při GYMNÁZIU JIŘÍHO WOLKERA PROSTĚJOV.
Přístupné od 15 let.

Neděle 13. října 2013
ZÁPAS V DIVADELNÍ IMPROVIZACI
OTISK/ Praha x Pa.Le.Ťác.I. / Pardubice
Hrají týmy České improvizační ligy.
Dva týmy hráčů, nekompromisní rozhodčí, přísná pravidla, potrestané fauly a vaše témata. Divadlo jako sport. Vy rozhodnete, kdo zvítězí.
Základním kamenem je improvizace, hráči, kromě úvodních pokřiků, nemají nic předem připravené. Hraje se na témata diváků. Diváci hlasují po každé improvizaci pro tým, který se jim více líbil, a tím ovlivňují skóre. Průběh improvizace sleduje rozhodčí, aby hráči nedělali improvizační chyby.

Neděle 17. listopadu 2013
Kladina / Kladno
Jiří Homola / SBOROVNA
Není sborovna jako sborovna.
Režie: Jiří Homola / Hrají: Nikola Frollová, Andrea Postolková, Jana Bolinová, Ondřej Pokoj, Jiří Homola, David Volf, Iva Theissigová, Jana Procházková, Jan Těšík, Bára Turazová.
Ne zcela utopistické drama Sborovna nabízí sebekritický pohled do jedné ze stovek českých sboroven očima autora a kantora v jedné osobě. Každý z nás si jistě stále pamatuje alespoň střípky ze školních lavic. Chcete-li si tedy připomenout, jaké to kdysi bylo, nebo se podivit, jaké je to dnes, přijďte se podívat na představení. Po jeho zhlédnutí si pak jistě položíte nemilosrdnou otázku: Je český učitel připraven opravdu na vše?

Neděle 24. listopadu 2013
Divadýlko na dlani / Mladá Boleslav
Voltaire / CANDIDE aneb OPTIMISMUS
Filosoficko-kabaretní cesta plná podivuhodného dobrodružství při hledání skutečné podstaty na souši, na moři i ve vzduchu prováděném panem Candidem a jeho mentorem Panglosem.
Dramatizace: Milan Schejbal, Kateřina Fixová / Úprava textu, výběr hudby, návrhy kostýmů a režie: Petr Matoušek / Hrají: Martin Weiss, Petr Matoušek, Blanka Kollinová, Radek Kotlaba, Kateřina Límanová, Iva Kollinová / Realizace scény a rekvizit a masky: Honza Jíše / Výroba kostýmů: Iva Kollinová a Simona Matoušková / Text do brožury: Radek Kotlaba / Světla, zvuk a závěrečný hudební mix: Libor Ševců.

Neděle 15. prosince 2013
V. A. D. Kladno
**Josef Váchal, Kazimír Lupinec / KRVAVÝ ROMÁN **

Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1. Vstupné 90,– Kč / www.cinoherniklub.cz

Radvan Pácl

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':