Databáze českého amatérského divadla

Texty: -sd-: 3.ročník - Deset Deka festival Náchod (2012). AS 31.5.2012-Činoherní,Experimentální,Loutkové.

3.ročník - Deset Deka festival

V Náchodě začíná 3.ročník Deset Deka Festivalu. Startuje už v pátek 1.6.2012 představením Back to Bullerbyn.

Už tento pátek 1.6.2012 startuje v Náchodě 3.ročník Deset Deka Festivalu – přehlídky divadel spjatých se soubory D.R.E.D., DREJG a Jiráskovým gymnáziem.

Ve čtyřech po sobě následujících červnových víkendech se Náchod setká v několika různých prostorech s téměř desítkou souborů. Pestré je i žánrové zastoupení sahající od loutkového divadla přes divadlo poezie a kabaret až k paradivadelnímu experimentu.

V aule Jiráskova gymnázia, Divadle Pod Zámkem náchodské ZUŠ, hospodě Maštal, čajovém klubu Poklop a dalších ne zcela tradičních prostorech se představí například soubory DNO (několikanásobný účastník Šrámkova Písku a Jiráskova Hronova) s adaptací kultovního internetového komiksu FAGI, Športniki s variací na oblíbenou dětskou knížku Děti z Bullerbynu; z domácích nebo skorodomácích souborů vystoupí gymnaziální DREJG, kladský D.R.E.D. a kukští Geisslershofco­moedianten. Hrací časy představení jsou přizpůsobeny tak, aby sportovní fanoušci stihli i fandění národnímu fotbalovému týmu!

Pořádá JG Náchod a soubor DREJG!

Spolupořadatelé: Alternativní čajový klub Poklop, ZUŠ Náchod, hospoda Maštal

Akci podpořili: Město Náchod, Královéhradecký kraj a tiskárna VH Print

-sd-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':