Databáze českého amatérského divadla

Texty: MACHALÍKOVÁ, Jana / mis: 56. Wolkrův Prostějov 2013. AS 11.6.2013-Poezie.

56. Wolkrův Prostějov 2013

Festival poezie Wolkrův Prostějov je celostátní přehlídkou nejinspirativ­nějších sólových vystoupení a inscenací v oblasti uměleckého přednesu a divadla poezie.

Je příležitostí k setkání interpretů literárních textů, ke konfrontaci tvůrčích výsledků a postupů, ke vzájemné inspiraci, výměně názorů a zkušeností a dalšímu vzdělávání účastníků.

Wolkrův Prostějov se uskuteční ve dnech 11. – 15. června 2013.

Letošní, již 56. ročník Wolkrova Prostějova, nabídne účastníkům a publiku tematicky i žánrově velice pestrý program složený z vystoupení 95 sólových recitátorů a 10 inscenací divadla poezie, které vycházejí z literárních děl mnoha českých i zahraničních autorů nebo z vlastní literární činnosti interpretů.

Mimo to se účastníci festivalu mohou těšit na netradiční zahájení Wolkrova Prostějova: v úterý 11. června ve 21 hodin na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově mohou zhlédnout ohňové představení Motýli v podání divadla Kvelb, na které naváže lampionový průvod k soše Jiřího Wolkera, kde bude účastníkům Wolkrova Prostějova z rukou primátora města předán klíč od městských bran.

Součástí festivalu je jeho vzdělávací část, obsahující čtyři semináře a tvůrčí dílny a také neformální část programu ve večerních hodinách, ve kterém vystoupí kapely Květy, Švihadlo, Kopyrajt, Holden a proběhne Zápas v improvizaci. Přehlídka bude zakončena 15. června tradičním závěrečným večerem, na kterém vystoupí ocenění sóloví recitátoři a budou předány ceny festivalu a Cena Ministerstva kultury paní Haně Kofránkové.

Z pověření a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR přehlídku pořádá NIPOS-ARTAMA Praha ve spolupráci se Statutárním městem Prostějov, Magistrátem města Prostějova – odborem školství, kultury a sportu, oddělením DUHA – kulturním klubem U hradeb, Městským divadlem v Prostějově, Městskou knihovnou Prostějov, Divadlem Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově a Sportcentrem – Domem dětí a mládeže v Prostějově. Přehlídka proběhne za finanční podpory města Prostějova a Olomouckého kraje a koná se pod záštitou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České republiky, hejtmana Olomouckého kraje Ing. Jiřího Rozbořila a primátora města Prostějova Miroslava Pišťáka.

Program 56. celostátního festivalu poezie Wolkrův Prostějov 2013

Jana Machalíková / mis
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':