Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Jarní Sešlost Boleradice 2013. Místní kultura, 30.4.2013 a AS 26.4.2013.

Jarní Sešlost Boleradice 2013
Autor: mis

Ořechovské divadlo: Slaměný klobouk aneb Helenka měla vždycky jedničky. Foto http://www.orechovske-divadlo.cz.BOLERADICE: Jarní Sešlost Boleradice 2013 je název krajské postupové přehlídky venkovských divadelních souborů jižní Moravy, která je příležitostí k předvedení a zhodnocení výsledků práce souborů z obcí do 5 tisíc obyvatel.

Přehlídka je šancí k jejich vzájemnému setkání a také k výběru a doporučení nejlepších inscenací na přehlídku národní, Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.

Na programu boleradické Jarní Sešlosti 2013 je 7 soutěžních inscenací souborů Stodola z Jiříkovic, ze Stonařova, Městečka Trnávky, Bezchiby z Brtnice, Vlastimil z Jedovnice, domácího souboru bratří Mrštíků z Boleradic a Ořechovského divadla z Ořechova u Brna. Hostem přehlídky je krajanský spolek VOmladina z Vídně. Většina inscenací je nesena v komediálním duchu, dvě jsou určeny dětskému publiku.

Jarní Sešlost Boleradice 2013 se koná v Divadle Boleradice ve dnech 29. dubna – 4. května 2013.

Ke každé soutěžní inscenaci se uskuteční veřejné rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty. V jejím čele stojí prof. PhDr. Jan Císař, CSc., jejími členy jsou Mgr. Lenka Lázňovská, Karel Tomas a Ing. Dušan Zakopal. V závěru přehlídky porota ocení nejlepší výkony a doporučí nejpodnětnější a nejkvalitnější inscenace k účasti na národní přehlídce ve Vysokém nad Jizerou.

Součástí boleradické Sešlosti je odborný seminář tematicky zaměřený na tvorbu dramaturgicko-režijní koncepce inscenace. Uskuteční se v sobotu 4. května od 15 hod. Povede jej Ing. Dušan Zakopal. V průběhu přehlídky vychází zpravodaj nesoucí název Forbína.

Jarní Sešlost 2013 pořádá Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice ve spolupráci se Svazem českých divadelních ochotníků a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje a Městyse Boleradice.

Program přehlídky

Bližší informace o souborech a jejich přehlídkových inscenacích

Článek vložil Milan Strotzer dne: 30. Duben 2013 - 1:04
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':