Databáze českého amatérského divadla

Texty: FIXOVÁ,.Kateřina: Píseček, V.A.D. Kladno, hodnocení inscenace na KP Wintrův Rakovník 2012

PÍSEČEK

Kateřina Fixová

Roztomilou anekdotou na samý závěr Wintrova Rakovníka pobavil diváky soubor V.A.D. Kladno. Inscenátoři a interpreti zároveň potěšili své příznivce zcela v řádu „Vaďáckého“ humoru a poetiky. Především vtip, který nám všem připomíná řadu všedních, banálních příhod, přeslechů, nechtěných slovních spojení, je hlavním motorem představení, na jehož závěru je nám pak přesně naservírována překvapivá, i když až hyperreálná, logická pointa. Divadelní bábovička souboru V.A.D. Kladno má jednoduchý půdorys, stojí a padá s hereckými výkony (jmenujme především dvojici Kazimír Lupinec a Evženie Háčková), resp. s hereckou komediální technikou, se schopností uplatnit pointu, a v neposlední řadě zřejmě i s jistou rodičovskou zkušeností. Ta totiž evidentně přispívá (díky souborové schopnosti sebeironie) k výsledku, jehož odezvou je jednoznačný ohlas v hledišti – nás rodičů se tam sešlo taky požehnaně.

I když oproti jiným představením letošního ročníku rakovnické přehlídky se jednalo v tomto případě o dramatickou drobničku, konstatuji, že bábovička se povedla a do Prahy může Karel klidně jet.

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':