Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Mostecké PřeMostění. Místní kultura a AS 29.3.2013-Činoherní, Hudební, Studentské.

Mostecké PřeMostění

PřeMostění je název divadelního festivalu, který je určen amatérským divadelním souborům. Jedná se o dvě postupové přehlídky v jedné. Soubory z nich mohou postoupit jednak na celostátní přehlídku činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik ve Volyni, jednak na celostátní přehlídku studentského divadla Mladá scéna v Ústí nad Orlicí.

Festival navazuje na první dva ročníky mostecké přehlídky konané pod názvem Mladá scéna.

PřeMostění zahájí 29. března v 15.20 h herečka a politička Taťána Fischerová. Na programu festivalu je 17 divadelních inscenací, z toho 15 soutěžních ‒ 5 směřujících k Divadelnímu Pikniku ve Volyni a 10 k Mladé scéně v Ústí nad Orlicí. Na jevišti sálu ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě se představí především soubory z Ústeckého a Libereckého kraje. Svoje nejnovější inscenace uvedou soubory z Mostu, Liberce, Klášterce nad Ohří, Jablonce nad Nisou, Rychnova u Jablonce nad Nisou, Varnsdorfu, ale také dva soubory z Prahy.

Součástí festivalu jsou dva semináře. Jeden je věnován herectví a povede jej student KALD DAMU Praha Petr Besta. Druhý seminář je zaměřen na žonglování, jeho lektorem je Ondřej Lechnýř z Rakovníka. Po skončení denního programu budou probíhat diskuse o viděném vedené lektorským sborem složeným ze zkušených divadelních odborníků. Letos jimi jsou Milan Schejbal, Kateřina Fixová, René Vápeník, Petra Jirásková a Eva Suková. Lektoři účinkujícím jejich dílo okomentují, poradí, co a jak vylepšit a poskytnou tak cennou zpětnou vazbu pro další práci. Své slovo dostane také divadelně zkušené publikum, které může být zdrojem dalších inspirativních podnětů ke zlepšování.

Festival PřeMostění se uskuteční ve dnech 29. ‒ 31. března 2013 v prostorách Základní umělecké školy F. L. Gassmanna v Mostě.

PřeMostění organizuje Divadelní spolek Odevšad ve spolupráci se Základní uměleckou školou F. L. Gassmanna v Mostě za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ústeckého kraje.

Program festivalu

-mis-

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':