Databáze českého amatérského divadla

Texty: DRTINA, Michal: Faustování 2012 s Jirkou Jelínkem. AS 16.8.2012 - Loutkové.

Faustování 2012 s Jirkou Jelínkem

Víken­dová dílna lout­ko­vého diva­dla vedená Jiřím Jelínkem z Divadla DNO se usku­teční 27. září až 30. září 2012.

Víkendová inspirativní dílna je tentokrát určena všem, kterým imponuje autorské divadlo Jiřího Jelínka.

Během víkendu vás lektor seznámí se svoji autorskou tvorbou a budete mít šanci vymyslet, oživit svou vlastní komiksovou postavu a přidat ji příběh, náladu, nápad, variaci, či vtip. V neděli, pokud budete chtít, vše, co vymyslíte, ukážete divákům.

Dílna je určená zájemcům od 17 let.

Nocleh ve vlastním spacáku v Kulturním domě zdarma.
Účastnický příspěvek na celou dílnu je 250 Kč.

Přihlášku zašlete do 20. září 2012 na elektronickou adresu:
drtina@nipos-mk.cz

nebo poštou:
Michal Drtina, NIPOS ARTAMA,
P.O.Box 12 (Blanická 4), 120 21 Praha 2
telefon pro dotazy: 606 644 294 begin_of_the_skype_highlighting 606 644 294 BEZPLATNĚ end_of_the_skype_highlighting

Jiří Jelínek
je typický představitel autorského divadla uplatňující se od autorství textů přes režii a scénografii až po herectví, (svérázný) scénograf a výtvarník-kreslíř. Obsahově jde v jeho inscenacích často o „de-mýtizaci“, nahlížení věcí z druhé strany; nejde o to sdělit, že věci se mají jinak, nýbrž že mohou být i jinak a i ty vážné mají úsměvnou či směšnou tvář či naopak. Postmodernisticky se takto nahlíží na nejrůznější zdánlivě nezvratné jistoty, mýty či legendy, ale i módní idoly, „ikony“, filmové, hudební, divadelní i životní manýry a stereotypy.

Více informací na www.divadlodno.cz.

V rámci dílny uvidíte 28. září 2012 v 19 hodin představení

IDOLLS
v podání Divadla na cucky a Divadla DNO

IDOLLS EMOčně dEMOliční EMOkál
Na jevišti hrají IDOLLS a v hledišti hrají emoce. Kapela se srdcem na dlani. Se srdcem svých fanoušků. Co všechno se nestane během jednoho koncertu. Zajímá tě, co si myslí ten týpek, co tancuje vedle tebe? Pája miluje Dana. Kamil miluje Helenu. Georgy miluje Johy. Všichni milují idoly. Být svůj vlastní idol je čím dál větší problém. Ještě nikdy nebylo dno tak sexy. Idolls jsou slavná popová kapela, každý večer stojí před plným stadionem a koukají se na zmítající se fanynky a fanoušky. Mají je rádi, i když jim nerozumí, sebe mají taky rádi, i když si nerozumí.

Idollománie. Kapela, co se vám bude zdát! To není hudba, to je názor! Nová hudebně — kabaretní formace Diiadla Dno. Hrají: Michal Dalecký, Johana Vaňousová, Jiří Jelínek

… a večerní koncert

30. září 2012 ve 14 hodin ukázky dílny a představení pro děti

Michal Drtina
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':