Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Turnovský Modrý kocour 2013. AS 31.1.2013 - Činoherní, Studentské, Experimentální.

Turnovský Modrý kocour 2013

Divadelní festival Modrý kocour i letos tradičně otevírá divadelní přehlídkové kvašení amatérského divadla v České republice. Je první krajskou postupovou přehlídkou v kalendářním roce, po něm následují desítky dalších v jednotlivých druzích divadla či smíšených po celé republice.

Experimentální

Tato široká základna představující stovky divadelních inscenací je zdrojem výběru pro druhové celostátní přehlídky a potažmo pro Jiráskův Hronov.

Modrý kocour zůstává přehlídkou velice otevřenou. Setkávají se na ní inscenace a soubory činoherního a hudebního divadla s možností postupu na celostátní přehlídku Divadelní PIKNIK Volyně, soubory experimentující, usilující o postup na celostátní přehlídku experimentujícího divadla Šrámkův Písek, studentské divadelní soubory, pro něž je Modrý kocour výběrovým místem pro celostátní přehlídku Mladá scéna v Ústí nad Orlicí, ale také další, které se festivalu zúčastňují nesoutěžně.

Přehlídka divadelních souborů z Čech i zbytku světa, jak ji sami organizátoři avizují, se koná na třech turnovských jevištích ‒ v Městském divadle, v Biu Ráj a v hlavním sále ZUŠ Turnov. Kromě turnovských divadelníků a souborů z celé České republiky se pravidelně účastní také Poláci (Walny teatr Varšava) a od loňského roku také soubor ze základní umělecké školy z Lužice (Šunow – Konjecy).

Letošní 18. ročník Modrého kocoura má na programu 18 inscenací vtěsnaných do 4 přehlídkových dnů. Představí se soubory z Libereckého kraje, ale také z dalších míst České republiky a z Polska. K předvedeným inscenacím se v závěru každého přehlídkového dne uskuteční společné diskuse tvůrců, diváků a přizvaných divadelních odborníků.

18. ročník přehlídky Modrý kocour se uskuteční v Turnově ve dnech 28. února ‒ 3. března 2013.

Pořadateli turnovské přehlídky jsou občanská sdružení Turnovské divadelní studio A. Marka a Turnovská Bohéma. Vůdčí pořadatelskou osobností byl od vzniku přehlídky, a letos tudíž již poosmnácté, neúnavný Petr Haken, pedagog místního gymnázia.

Další informace

Milan Strotzer, Místní kultura
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':