Databáze českého amatérského divadla

Texty: SOPROVÁ, Jana: Festival studentských divadel v Divadle v Celetné – den druhý - The Fifth Elephant. AS 27.10.2012.

Odpoledne zahájila Dismančata se vskutku náročným projektem. Rozhodli se totiž inscenovat jeden díl Pratchettovy rozsáhlé fantasy – The Fifth Elephant, a to v angličtině. Příběh boje o moc a různé tajemné věci, v němž se míhají trpaslíci, vlkodlaci i hrdinní členové městské hlídky města Ankh-Morpork zabydlel jeviště, jehož scéna se proměňovala promítaným pozadím, a sedmnáctičlenný tým (včetně několika hrdinných záskokářů) se popral s tématem se ctí. I když ne všechno technicky vycházelo, tak jak mělo. Nicméně, angličtinu zvládli všichni poměrně slušně (ti starší dokonce výborně), a někteří herci v drobných etudkách předvedli své charaktery s opravdu vtipnou (byť možná i nechtěnou) nadsázkou a vysloužili si smích a potlesk diváků na otevřené scéně. Po vzoru školních akademií zaúčinkovalo i kouzlo odpadávajících vousů a uší. Starý pán Pratchett by měl jistě radost.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':