Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Manětínský divadelní podzim 2012, Místní kultura 10. 10. 2012

Manětínský divadelní podzim 2012

Datum konání: 16.11.2012 - 18.11.2012

MANĚTÍN: Je tomu právě 200 let, kdy hrabě Lažanský propůjčil místním ochotníkům zámecké divadlo k uvedení prvního českého ochotnického představení v západočeském městě Manětín. Dvousetletá tradice ochotnického divadla je v Manětíně stále živá, a to díky činorodosti místního souboru MLASK. Lze se o tom přesvědčit na přehlídce Manětínský divadelní podzim 2012.

Vedle vlastních divadelních aktivit pořádá soubor MLASK přehlídku Manětínský divadelní podzim, která navázala na osmnáctiletou tradici přehlídek nazývaných Matětínská opona. Letos se kromě domácích na jevišti místního kulturního domu představí soubory Osaďáček Horní Bříza, Lípa Hodovíz, Osada Horní Bříza, Štace Kaznějov, Kros Krašovice a Trus z Trnové.

Sedm inscenací letošního 3. ročníku přehlídky je nabídkou převážně komediálního repertoáru pro dospělé, ale také pro dětské publikum, kterému jsou určeny dvě z přehlídkových představení. Manětínský divadelní podzim je jednak příležitostí předvést výsledky ochotnického divadelního usilování manětínskému publiku a potěšit jej, ale také příležitostí společenskou. Pozdní sobotní večer po odehrání posledního představení je vyhrazen setkání divadelníků a jejich příznivců.

Přehlídku pořádá Divadelní soubor MLASK za podpory Města Manětín a sponzorů.

Program přehlídky a video upoutávka

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':