Databáze českého amatérského divadla

Texty: EXNAROVÁ, Alena: Svitavy, Dětská scéna 2012 - Co den dal - Jak slunko na všechno přišlo. Deník Dětské scény, č. 3., str. 69, 11.6.2012

V diskusi o inscenaci Jak slunko na všechno přišlo, kterou do Svitav přivezl soubor Překvapený štrúdl, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou, jsme hovořili především o přílišné lyrizaci celku, hlavně v projevu dívek (chybělo mu trochu nadhledu), ale občas i v hudebním doprovodu na kytaru, i když princip, kdy kytarista reaguje na hru dívek, je jistě přínosem celku. Ale jinak šlo v podstatě o vyprávění, pro něž bylo ve výtvarné složce předem už všechno připravené, a zatímco někdo výtvarné zpracování ocenil, objevil se i názor, že háčkovaná scéna a loutky křehký text Daniely Fischerové příliš zatěžují a že je také jasné, jak proběhne dozrání ovoce. Ale shodli jsme se, že v podstatě jedinou výraznou divadelní akcí bylo zobrazení Sahary – zapojením kytaristy do děje, nasazením tmavých brýlí a jeho napájením. A to jsme ocenili.
Od vedoucí souboru Romany Hlubučkové jsme se při diskusi o inscenaci dozvěděli, že vzhledem k tomu, že mají převážně chlapecký soubor a hrají humornější věci, chtěly obě dívky samy udělat ještě něco jiného, lyrického a společně s Romanou hledaly prostředky pro interpretaci tohoto příběhu. Takže vlastně v podstatě dostály svému záměru.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':