Databáze českého amatérského divadla

Texty: Ústí nad Orlicí, VICENA uvedl svou 52. premiéru - V. Peška: Bylo nebylo aneb Jak Švédové L.P.1645 Brno marně dobývali. Hromada, jaro 2012

Hromada, jaro 2012, rubrika Nové premiéry na východočeských prknech

VICENA UVEDL SVOU 52. PREMIÉRU

Po téměř dvouletém zkoušení a přípravách uvedl divadelní soubor VICENA z Ústí nad Orlicí premiéru divadelní hry Vlastimila Pešky „Bylo nebylo aneb Jak švédové L.P.1645 Brno marně dobývali či také Jak generál Torstenson ostrouhal kolečka, chcete-li Komedie naučná, o tom, kterak lid dle své potřeby dějiny obrací“ jako svoji dvaapadesátou premiéru od roku 1973.
Režie rozpracované hry se ujala po svém manželovi Radka Bucháčková a úspěšně tuto komediální hříčku, založenou na skutečných historických událostech, dotáhla do konce.
Zapojila opět téměř celý soubor a to ještě řada členů zastane dvě i více rolí. Děj je vtipně propojen lidovými popěvky, ve kterých se zrcadlí zážitky prostých lidí při obléhání Brna.
Hra měla premiéru na tradičním jevišti v nedalekém Orlickém podhůří – Říčkách a setkala se u obecenstva s překvapivě příznivým ohlasem. Potvrdila to i repríza ve Svratouchu a ústecká premiéra v Roškotově divadle. Velmi přísné místní publikum, které nic neodpustí, přijalo tuto inscenaci jako osvěžení v přílivu konverzačních komedií a jiných dramatických útvarů, které přinášejí profesionální agentury.
To rozhodlo, že hra po všech peripetiích při jejím nácviku se vydá na podzim za svými dalšími diváky a naplno se rozjede v příštím roce a nahradí tak Moliérova „Zdravého nemocného“, který bude mít v prosinci slavnostní derniéru po více než čtyřiceti reprízách.
-sč-
Více informací na www.vicena.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':