Databáze českého amatérského divadla

Texty: Horšovský Týn, Vlastmil Ondráček: Jak dopadla přehlídka v Horšovském Týně / Pohárek SČDO, Kandrdásek SČDO, 2010

Jak dopadla přehlídka v Horšovském Týně
Zpč oblastní přehlídky dětí a mládeže Kandrdásek SČDO a dospělých Pohárek SČDO v monolozích a dialozích se již po desáté uskutečnily v Horšovském Týně dne 13.února 2010.
Do soutěže Kandrdásku došlo celkem13 přihlášek, uskutečnilo se 12 soutěžních vystoupení za účasti 19 interpretů ve věku od 11 do 18 let. V jednotlivých věkových kategoriích byla uděleno 5 prvních míst a dvě druhá místa. Na národní přehlídku v Brandýse nad Labem bylo vysláno celkem 12 soutěžících. První místa v jednotlivých soutěžních kategoriích patřili Viktorii Kubištové, Vojtěchu Kluhovi a Markétě Kadeřábkové, Elišce Rojíkové , Markétě Aranaoassyové a Vojtěchu Palmovi, dále Jakubovi Velíčkovi, Ireně Carkovové a Ireně Červenákové všem z ostrovského souboru HOP-HOP vedeným jejich pedagožkou Lucii Velíškovou. Druhá místa patřila Davidu Všetečkovi, Jiřímu Kubíkovi a Jakubovi Liškovi z téhož souboru a Kateřině Bouškové ze Studia Divadla Dagmar Karlovy Vary za pedagogického vedení Hanou Frankovou. Všichni soutěžící velmi mile překvapili nejen kvalitním výběrem vhodného textu, který podpořil dětskou hravost, ale i svými velmi kvalitními vystoupeními. Pořadatelé poděkovali přítomným pedagožkám zpracujícimi s těmito dětskými „herci“ Lucii Velíškové, Haně Frankové, Daně Žákové a Ireně Konývkové.
Stejná a možná ještě větší kvalita se objevila v soutěží Pohárku tj. soutěžícími od 16 let. Z došlých 14 přihlášek bylo uvedeno 11 soutěžích a jedno hostující inspirativní vystoupení Hany Frankové a Petra Richtera z Karlových Varů. Pořadatelům bylo líto, že byla v kategorii monologů zaznamenána absence žen. Neobvyklé, proti předcházejícím letů. V této soutěži měla odborná porota ve složení Jiří Hraše, Eva Willigová a Petra Kohutová velice těžký úkol, komu udělit čestná místa a koho vyslat na národní přehlídku do Velké Bystřice u Olomouce. Výběr textů a jejich provedení bylo na velmi vysoké úrovni, dovolím si říci, že to byla nejvyšší umělecká úroveň za celých deset let přehlídky. Ale soutěž je soutěž a tak bylo uděleno první místo v soutěži monologů mladičkému Jakubovi Krejčovi z ostrovského souboru Na poslední chvíli. V dialozích byla udělena dvě první místa Haně Žákové a Janu Večeřovi z Horšovského Týna, Kláře Jílovské a Jakubovi Krejčovi z ostrovského souboru Na poslední chvíli. Druhá místa byla udělena v monolozích Františkovi Hniličkovi z karlovarského souboru Dagmar a v dialozích členům souboru M M v Hranicích Haně Popové, Michalu Novotnému a Vratislavu Mikanovi. Čestné uznání pak Janu Večeřovi a Michalovi Pivoňkovi z Horšovského Týna. Všech 22 soutěžících si zaslouží pochvalu nejen ve výběru předloh, ale i v uměleckém ztvárnění své předlohy.
Na zpestření celého soutěžního klání přivedli na jeviště horšovskotýnského divadla znamenité a příjemné vystoupení domácího dětského souboru MKZ z vlastní úpravou Starých pověstí českých za pedagogického vedení manželů Lahodových.
Vyhlašovatel zpč oblastních soutěžních přehlídek je spokojen s prvním letošním vykročením západočeských divadelních ochotníků a věří, že si odvezou i ocenění z národních přehlídek.


V Karlových Varech dne 15.února 2010. Vlastimil Ondráček
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':