Databáze českého amatérského divadla

Texty: BLAŽKOVÁ, Hana: Divadlo s Poděsem. AS 9.4.2012.

Divadlo s Poděsem
Stalo se tradicí, že Sdružení D ve spolupráci se Základní uměleckou školou Žerotín a olomouckým Domem dětí a mládeže pořádá v dubnu dvoudenní krajskou přehlídku dětského divadla Poděs 2012.
Přehlídky se zúčastní nejúspěšnější dětské divadelní soubory z celého kraje s pestrým žánrem inscenací.
Smyslem přehlídky je konfrontace různých stylů práce s dětskými soubory v oblasti dramatické výchovy, vytvoření příležitosti pro předávání zkušeností a vzájemnou inspiraci, umožnit souborům „setkat se“, diskutovat navzájem i s odbornou porotou a nejlepší představení nominovat na celostátní divadelní přehlídku Dětská scéna 2012.
I letos budou součástí Poděsu tvořivě improvizační dílny vedené zkušenými lektory Sdružení D a tentokrát hned dvě večerní inspirativní představení: Vlna a Hluboko v lese – členové loutkohereckého souboru Tate Iyumni z Prahy excelují v autorském představení a v příběhu na motivy pohádek bratří Grimmů a B. Němcové.
„Ukazuje se, že Poděs si získává stále více svoje místo v povědomí dětských amatérských souborů Olomouckého kraje. Intenzívní setkávání dává prostor pro spřátelení vedoucích i dětských účastníků,“ pochvaluje si předešlé přehlídky ředitel pořádajícího Sdružení D Pavel Němeček a dodává: „Jsme opravdu jedinou přehlídkou dětských divadel v regionu, těší nás, že už osmým rokem udržujeme kontinuitu a máme tradiční účastníky i divadelní soubory.“
Jste zváni do hlediště ZUŠ Žerotín ve dnech 14. a 15. 4. 2012! Program akce a další informace najdete na www.sdruzenid.cz
MgA. Hana Blažková, kresic@seznam.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':