Databáze českého amatérského divadla

Texty: Manětínský divadelní podzim podruhé, za Osadu Eva Zajícová

Listopad už tradičně patří divadelní přehlídce v Manětíně, kam jsme i letos zavítali v hojném počtu. A stejně jako vloni budu psát o vynikajících chlebíčcích "pana starosty" a o ještě úžasnějších divácích, kterých letos opět přišlo požehnaně a velmi divadelně naladěných, i když letošní přehlídka se nesla spíše v duchu pohádek.
V pátek zahajovala přehlídku, krátkou scénkou s maňásky Osada Horní Bříza a pak už vše běželo jak na drátkách. Spolek JakoHost z Plzně odehrál ve svižném tempu Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka a diváci se v životě u zubaře takhle nebavili (obávám se, že to bylo i naposledy). V časovém rozmezí 3-5:00 hodin jsme se ubírali do spacáků a po raní kávě, hurá na další představení. Z mého pohledu vzbudila mírné rozpaky i pohádka Pravdomluvná buchta kaznějovské Štace, která zahajovala sobotní program. Naopak velký úspěch sklidila Olga Muňoz a její Frída-vzpomínky na můj hořký život, doprovázená na scéně živou hudbou.
Hornobřízský kabaret diváky lehce pobavil, a i když jim to trvalo trošku déle, přece jen herce odměnili velkým potleskem.Odpoledne patřilo hodovízské Lípě. Nejdříve s pohádkou Hurá do pekla a poslední sobotní hodinovkou pro dospělé Dceruška pana ministra.Opět jsme se ubírali do spacáků v ranních hodinách a hurá na manětínský Harlekýn a nedělní pohádku O líných strašidlech. Mám jen malou připomínku k hudbě, která mi k strašidlům připadala trošku smutná a pak velkou připomínku k přestávce v pohádce. S větším počtem odehraných repríz, bych ji asi časem vypustila.
Největší dík ovšem patří Alence-pořadatelka, Milanovi-světelný a zvukový technik, všem sponzorům, divákům a samozřejmě i divadelním spolkům, a v neposlední řadě Osada mikro ansámblu, který vznikl speciálně pro tuto příležitost a bavil nás do časného rána svojí hudební produkcí.
Tak tedy vzhůru k dalšímu ročníku, manětínského divadelního podzimu 2012!!!
PS: novinkou přehlídky jsou živé vstupy a rozhovory, které najdete na http://www.youtube.com/divadloosada

Zdroj: http://www.divadloosada.cz/Dom/udalosti-2011/manetinskydivadelnipodzimpodruhe
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':