Databáze českého amatérského divadla

Texty: HORKÝ, Luděk: Hlavně vyprovokovat přemýšlení o divadle! - Zde – na ostrém rozhraní života (POSTELE). Amatérská scéna 2011, č. 3, s. 24 - 28.

Zde – na ostrém rozhraní života (POSTELE). Tak zní plný název pozoruhodné divadelní performance Bílého divadla Ostrava. Forma inscenace osciluje někde mezi site‑specific, divadlem poezie, totálním divadlem a hudebním pásmem. Už vzhledem k tomu, že šlo o jediné představení letošního Divadelního Děčína, které „zabydlelo“ jiný hrací prostor než divadelní sál Městského divadla. A protože šlo jednoznačně o „zdivadelnění“ nedivadelního prostoru, lze se přiklánět v první řadě k pojmu site-specific. Ostatně jde o inscenaci, jejíž představení se konají, pokud vím, nezřídka na specifických místech pod širým nebem. Bílé divadlo „nezdivadelňuje“ jen nedivadelní prostor, nýbrž poezii a hudbu. Jde o originální divadelní obraz naplněný lidovou hudbou a písněmi ve skvělém až naturalistickém podání Jany Sglundové, fragmenty veršů Františka Hrubína, citacemi z Romance pro křídlovku, ale také z Čechova či Franze Kafky. Inscenace byla nominována do programu JH v kategorii hudebního divadla.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':