Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Poezie všemi smysly. www.mistnikultura.cz 7. 3. 2011

Poezie všemi smysly

mis

LOUNY: Poezie nemusí mít vždycky jen slovní podobu. Její přítomnost můžeme cítit například při vnímání výtvarného umění, hudby, nebo pohybu. Praktický seminář nazvaný Poezie všemi smysly nabízí možnost, jak využít propojení a vzájemného ovlivnění poezie, výtvarného projevu, hudby a pohybu pro vlastní tvůrčí práci s poezií, např. při inscenování poetických textů na divadle.

Seminář je určen pedagogům, režisérům, vedoucím a členům souborů, které se věnují přípravě inscenací tzv. divadla poezie, dále pedagogům ZUŠ, DDM, SVČ, ZŠ, SŠ, VŠ, studentům vysokých i středních škol a dalším zájemcům od 15 let.
Zájemci si mohou vybrat ze tří tvůrčích dílen: výtvarné, hudební a pohybové. Lektoři všech skupin budou pracovat se stejnými texty, aby seminaristé mohli při závěrečné prezentaci nahlédnout, co účastníci ostatních dílen na základě textů vytvořili.

Seminář pořádá útvar ARTAMA Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu (NIPOS) ve spolupráci s Městskou knihovnou v Lounech, v jejíchž prostorách se bude konat ve dnech 5. ‒ 8. května 2011 (čtvrtek ‒ neděle). Kurzovné bude stanoveno podle počtu přihlášených seminaristů, předpokládaná částka je 800 ‒ 1000 Kč.

Uzávěrka přihlášek: 8. dubna 2011.

Více informací a přihláška na http://www.nipos-mk.cz/?p=11942

Související Organizace

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':