Databáze českého amatérského divadla

Texty: Karlovy Vary, Dagmar, Pozdravuj všechny doma..., Poezie na rynku 2011, Hodnocení poroty

Divadlo Dagmar ve spolupráci s kolegy z Johan Centra Plzeň, DAMU Praha a DSD3 Karlovy Vary
Scénická kompozice na téma komunistických koncentračních táborů

Představení Pozdravuj všechny doma… není jen výpovědí o krutosti komunistických pracovních lágrů a o zrůdnosti režimu ( „Myslíte-li na komunistickou revoluci, myslete hned na to, co přijde po ní.“ Fráňa Šrámek 1925 – vyjmuto z programu )…., ale je především výpovědí o křehké a jemné mužské duši. Na podkladu takto hrůzného tématu vystupuje (byť drsně) očištěná, prostá a pravdivá. Na scéně se pod režijním vedením Hany Frankové a Jana Hniličky setkává osmnáct mužů. Různě starých, malých ,velkých, hubených nebo tlustých, vlasatých či brýlatých…. Osmnáct mužských těl a osmnáct mužských duší.


Krajina mužských těl a duší. Je to skutečně čistá esence mužské energie, která pluje jevištěm, tančí, stává se obrazem…promlouvajíce skoro beze slov…..a o to více a hlouběji.

V současném světě ( kde jsme si vytvořili vězení mnohem záludnější neboť je „jakoby“ usměvavé, navoněné, vlastně neviditelné, tak nějak tekuté…vězení na svobodě) MUŽE jen tak nepotkáte. A budete-li ho hledat, vydáváte se na cestu (ať jste žena nebo muž) rozhodně dobrodružnou.

Co dodat?! Děkuji všem osmnácti mužům, kteří se odvážili odkrýt své krásné a křehké duše a říci nám to nahlas, i když skoro beze slov. Myslím si, že představení obstojí i na zahraničních pódiích.

Mirela Tůmová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':