Databáze českého amatérského divadla

Texty: Lokos Jarek, Brno. rozhovor pro Country Zpravodaj AHOJ, 2004

Jarek Lokos - Brno

Tentokrát jsem si ke stolu na ranči Rolftown v Hrušovanech nad Jevišovkou pozval Jarka Lokose, písničkáře a herce z Brna.
Narozen: 31. 8. 1962 v Brně - vlastním jménem Jaroslav
Absolvent: LŠU obor hudebně dramatický u prof. Kiliána v r. 1976 - 1980, Lódzki instytut dramatyczny v r. 1986 - 90 /Polsko/
Angažmá: Divadlo SemTam Brno 1978 - 81, Artpopová skupina Polaris Brno 1978 - 1981, Miejski Teatr w Sieradzu 1986 - 1990, Spektakl Lodzki (hostování) r. 1991 - 1993, Ochotníci na Provaze (vlastní divadlo J. Lokose) - 1999 - dosud, Divadlo JaMy Brno - 2003 - dosud
Filmy: Kluk ještě do zelena - 1979 (režie T. Hanuš), Przeboje milosci - 1987 (režie W. Kladinski), Oczywisce, ze to ja - 1990 (režie S. Tum), Pražákům těm je tu hej - 1989 (režie K. Smyczek) ( s Lucií Bílou a Pražským Výběrem)
Historie: V roce 1985 zaslal provokativní undergroundovou poezii do Rudého Práva. Tehdejším politickým režimem mu bylo otevřeným dopisem doporučeno nepsat anebo odejít z ČSSR. Odešel tedy do Polska, kde se oženil a pracoval. V roce 1990 se po návratu do ČSSR rozvedl.
Současnost: Od roku 1996 je znovu ženatý, má 1 dítě. Pracuje jako svobodný umělec - písničkář, divadelní herec, kabaretiér, moderátor, textař, scenárista a režisér.
Kontakt: Jarek Lokos, tel: 607 641 695 jareklokos@seznam.cz

ZPOVĚDNA Country Zpravodaje „AHOJ"

1/ Obligátní otázka: jak ses k hudbě dostal! Začínal jsem jako 12letý kluk v LŠU hrou na kytaru a v dramatickém kroužku, v průběhu let jsem napsal od dětství spoustu folk písní. V 17 letech jsem napsal 90minutovou poprockovou operu „Útěk do podsvětí", která se dočkala i tzv. audiovizuální produkce. V současné době skládám písničky folk produkce, hraji divadlo, píši kabaretní scénáře a režíruji různé zábavné pořady.

2/ Na kolik nástrojů umíš hrát? Hraji aktivně na kytaru, pasivně foukací harmoniku, el. varhany a klavír.

3/ Proč jsi písničkář a ne člen nějaké skupiny? Cítím se lépe, když se svými texty mohu projevit individuálně jako interpret. Ale účinkování a spolupráce se skupinami mi jako hostujícímu členu není nikterak cizí a pozvání k produkcím společným neodmítám.

4/ Večer jsi doma sám, jakou hudbu si pouštíš, pro pohodu i inspiraci? Ke své tvorbě, textaci, práci i pro pohodu potřebuji široké hudební spektrum. Poslouchám: Frank Sinatra, Presly, Dylan, Mozart, Bach, Daněk, Luboš Pospíšil, jazz, rock i pop.

5/ Na jakých akcích rád vystupuješ? Mám rád přátelská setkání s kamarádskou až rodinou atmosférou. Upřednostňuji regionální festivaly, mají svoji ojedinělou atmosféru a člověk tyto festivaly z existenčních důvodů navštěvovat musí.

6/ Který festival by jsi čtenářům doporučil a proč? Rozhodně doporučuji Střelické strunobraní ve Střelicích u Brna, Radimovskou Šopu v Radimově u Slovenského Holíče a Hrušovanské setkání přátel hudby a koní v Hrušovanech nad Jevišovkou, pro jejich srdečnou, kamarádskou a přátelskou atmosféru, i pro vybranou kvalitu interpretů.

7/ Co tě čeká v nejbližší době? Do konce roku mě čeká režijní nastudování hry F. R. Čecha „Dívčí válka" s divadlem v Hrušovanech nad Jevišovkou, hlavní role ve hře William Barry „Oči" aneb úvod do faustologie s brněnským divadlem JaMy, listopadový koncert v Malém divadle hudby v Brně, dokončení nahrávaní CD s názvem „Pohledy" v rakouském studiu Cherry Records, společný recitál s písničkářem Peterem „Baďošem" Hlavatým ze Slovenska, kabarety a dětská představení.

Pro Country Zpravodaj AHOJ odpovídal Jarek Lokos 21. srpna 2004.

Zdroj: http://country-ahoj.cz/clanky/detail/144-jarek-lokos-brno

Související Soubory

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':