Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Dítě, pes a starý herec na jeviště nepatří, www Místní kultura 2. 3. 2011.

Dítě, pes a starý herec na jeviště nepatří

mis

LOMNICE NAD POPELKOU: Dítě, pes a starý herec na jeviště nepatří je název původní hry Vlastimila Klepáčka, kterou zahájí soubor z Červeného Kostelce 14. ročník Krajské přehlídky ochotnického divadla Jizerské oblasti v Lomnici nad Popelkou.

Na programu přehlídky je 8 inscenací komediálního i vážného charakteru. Jejich autory jsou, až na již citovanou výjimku vlastní autorské předlohy, renomovaní dramatici současní i ti, které považujeme za klasiky. Mezi jinými tu diváci mohou spatřit i nastudování Kočičí hry Istvána Örkényho souborem Tyl z Železného Brodu, což je počin velice náročný a v amatérských podmínkách zřídkavý.
Přehlídka se uskuteční v Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou ve dnech 3. ‒ 6. března 2011.
Jejím pořadatelem je místní soubor J. K. Tyl. Ten také lomnickou přehlídku zakončí nesoutěžním představením hudební komedie Carla Goldoniho Poprask na Laguně, s níž se vloni zúčastnil celostátní přehlídky v Děčíně. Jednotlivá představení bude hodnotit odborná porota ve složení Rudolf Felzmann, Jan Hlavatý a Dušan Zakopal. Ta také bude mít milou povinnost ocenit nejlepší výkony a současně i odpovědnost za doporučení nejzajímavějších a nejpodnětnějších inscenací k účasti na Divadelním Děčíně 2011, celostátní přehlídce amatérského činoherního a hudebního divadla.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':