Databáze českého amatérského divadla

Texty: POUZA, Ludvík: Ochotníci vsadili na Voskovce a Werich. Plzeňský deník, 11. 1. 2011.

Plánice – Pět měsíců připravovali své nové divadelní představení herci z Farního divadelního spolku v Plánici.


Tentokrát uvedou netradiční podívanou. „Na tuto sezonu jsme nacvičili hru Hlava proti Mihuli od autorů Voskovce a Wericha, což je jedna z poměrně neznámých her těchto autorů,“ říká principálka souboru Marie Hnojská, která se opět ujala i režie celého představení. Letos bude premiéra nové hry 29. ledna ve Spolkovém domě v Plánici. Reprízy pak budou pokračovat 30. ledna, 5. a 6. února v Plánici, 12. a 13. února vše uzavřou v kulturním domě v Bolešinech. Začátek představení je vždy od 18 hodin.

V hlavních rolích diváci letos uvidí Milana Nováka jako pana Hlavu, Milana Strnada jako Mihuleho a Ivanu Roubovou jako Máničku. Největšími hvězdami letošní hry budou ale Jindřich Gregora a František Vejčík v rolích pana Záda a pana Nohy,“ dodává Hnojská. O návrh a výrobu kulis se jako každý rok zasloužil Petr Masný. „Hlava proti Mihuli je komedie, která zaručeně pobaví každého diváka. O náhodu a složité životní situace nebude nouze. Hra je o lásce Máničky a Mihuleho, které ale není přáno. Já osobně k tomu mohu jen říct, že snad všechno dobře dopadne a jestli ne, tak ať diváci nevěší h(H)lavu, protože život je jen náhoda a kdo miluje, ať neztrácí naději,“ zve na chystaná představení mladá režisérka.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':