Databáze českého amatérského divadla

Texty: AS 2001, č. 2, s. 6, Pavlína Morávková.

Karlínská Tříska 2001, sečteno a podtrženo

Premiéra této pražské regionální přehlídky amatérského divadla se konala
16. – 18. března 2001 v Karlínském Spektru, v režii domácího DIVADLA (bez záruky) PRAHA. Soutěže se mohly zúčastnit jak soubory hrající divadlo pro děti (postup na Popelku Rakovník), tak ostatní činoherní soubory (postup na Divadelní Třebíč). Na malém i velkém sále Spektra se jich během dvou a půl dne vystřídalo celkem čtrnáct s patnácti inscenacemi (Studio De Facto Mimo zahrálo kromě soutěžního představení Voda na kafe i Rybu ve čtyřech jako host přehlídky.)
V hledišti a na následných hodnoceních zasedala porota ve složení: Milan Schejbal, umělecký šéf a režisér Divadla ABC; Kateřina Fixová, dramaturgyně a herečka Divadla ABC a Městského divadla v Mostě; Miroslav Pokorný, režisér divadelního souboru AHA! Lysá nad Labem a Petr Vojkůvka, režisér divadelního soboru „až, až, AŠ“ a kromě poroty i průměrně třicet diváků. Porota nakonec jedno ze shlédnutých představení nominovala na Divadelní Třebíč a po jednom doporučila na prvním místě na Popelku i na Třebíč. (O vítězných souborech a zároveň o hodnocení ostatních představení se můžete dočíst v článku předsedy poroty Milana Schejbala.)
Pro hodnocení poroty po představeních, pro závěrečné vyhlášení výsledků i pro chvilková posezení byl všem účastníkům k dispozici bar, k všeobecnému přehledu
o přehlídce a jejích aktérech zase zpravodaj Třískáček, ve kterém vycházely rozhovory s režiséry inscenací, informace o souborech, program a také shrnutí slov poroty o jednotlivých představeních.
Letošní první ročník Třísky byl v pravém slova smyslu divadelním maratónem, končícím v pozdně nočních nedělních hodinách. I tehdy byl ale bar „v devatenáctce“ plný mladých i starších divadelníků. Doufejme, že se jim Tříska aspoň trošku zadřela pod kůži a že se společně sejdeme i na její první repríze. Ta už bude končit o něco dříve, aby zbyl čas si bezprostředně poté taky trochu popovídat.
Děkujeme za účast nejen všem hrajícím souborům a porotě, které patří zvláštní hlubokosklon za výdrž a nasazení, ale také všem divákům. Díky a přijďte zas!
Pavlína Morávková (ĎBZ)

P.S.: Máte-li chuť anebo nutkání sdělit nám vlastní dojmy, připomínky a nápady, udělejte to! Budeme jenom rádi. (dbz@post.cz)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':