Databáze českého amatérského divadla

Texty: MACHALÍKOVÁ, Jana a HULÁK, Jakub: Dětská scéna Stochov - Božka aneb Jak to možná nebylo?. Deník Dětské scény 11. - 17. 6. 2010.

Vrcholem přehlídky oceněným přímým postupem na celostátní přehlídku bylo představení Božka aneb Jak to možná nebylo? souboru Hladká Vrtule ze 3. ZŠ Slaný (ved. Kateřina Rezková, zároveň i režisérka spolu s Františkem Oplatkem a Jiřím Rezkem). Představení je i před nenápadné zapojení několika dalších dětí i dospělých především jedinečnou „one-child show“, kdy desetiletá členka souboru Bára mimořádně přirozeně a poutavě rozehrává mimořádně vtipný a nápaditý autorský text Kateřiny Rezkové. Případné droboučké nedostatky zcela zastíní jevištní projev dívky, jejíž nenucené a přitom suverénní a samozřejmé „bytí na scéně“ lze těžko označit jinak než (promiňte mi ten výraz) herecký výkon.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':