Databáze českého amatérského divadla

Texty: ČERNÁ, Martina: Raději živé chyby než mrtvou dokonalost - Postav na čaj!. Amatérská scéna 2010, č. 4, s. 36 - 37.

Dvojice vystupující pod názvem Cirkus Mlejn se představila s akrobatickou show Postav na čaj! V ní využívá zejména dvě techniky: akrobacii na hrazdě a akrobacii na šále, dále také žonglování, akrobacii na židlích nebo s míčem. Všechny tyto dovednosti slouží k vyplnění jediné a jednoduché situace: dvě dívky uzavřené v jednom prostoru čekají na to, než se uvaří voda na čaj. A kdo se nudí, ten zlobí. Jejich vzájemné naschvály a pošťuchování vzdáleně připomínají atmosféru filmu Sedmikrásky Věry Chytilové. Dílko však zůstává na poloviční cestě mezi prezentací technik, které protagonistky ovládají, a rozvinutím situace nastavené v počáteční expozici. Máme před sebou bezesporu talentované představitelky nového cirkusu, ale napříště bude zapotřebí, aby při své tvorbě provedly mnohem razantnější dramaturgicko-režijní volbu, zda chtějí směřovat k estetické dokonalosti akrobatického fyzického výkonu včetně bohatšího využití scénografických prvků nebo naopak k originální výpovědi v rámci příběhu, který pomocí zmíněných technik vyprávějí. Je však třeba poznamenat, že Eliška Brtnická a Jana Klimová vystupují jako nadějné a sehrané duo akrobatek, které si v sále KC Zahrada dokázalo víceméně poradit i s prostorem, který je k provozování nového cirkusu zcela nevhodný.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':