Databáze českého amatérského divadla

Texty: Plzeň-Skvrňany, SCHEJBALOVÁ, Pavlína: O loutkářském nadělení v Čechách 2010 – Brůček, Josef: Šesté Pimprlení v Plzni, 2.–3. 4. 2010 – Čertovy nevěsty

Další domácí soubor, LD V Boudě, získal doporučení do širšího výběru na LCH s představením Čertovy nevěsty. Podle Pavla Trojana upravila Hana Čížková. Na jakémsi trakaři je umístěna malá scéna, na které tři loutkoherci zahrají marionetami na drátě krátký příběh tří čertových „nevěst“, čarodějnice, Káči a princezny. Půlhodinové představení je vlastně anekdota, která se navíc točí kolem mystifikace o Zámecké pradlici, jejíž model je instalován ve středu loutkového jeviště. Představení začíná i končí krátkým výstupem herce s rohy na hlavě. Možná, že by prospělo více se v těchto vstupech věnovat mystifikaci, která by mohla posílit i děj inscenace. Loutkoherci z Boudy s marionetami tradičně umějí. Bylo by však dobré, aby ještě vylepšili vyhrávání a pointování jednotlivých situací. Pak by se divákovi nezdálo, že v představení, které je odehráno ve velkém tempu,vázne temporytmus.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':