Databáze českého amatérského divadla

Texty: Plzeň-Bolevec, SCHEJBALOVÁ, Pavlína: O loutkářském nadělení v Čechách 2010 – Brůček, Josef: Šesté Pimprlení v Plzni, 2.–3. 4. 2010 – Pohádky o kohoutkovi a slepičce

Nominaci na letošní LCH získalo domácí LD Střípek a jeho s manekýny odehrané Pohádky o kohoutkovi a slepičce, které podle Michala Černíka napsala a zrežírovala Ivana Faitlová. Na dvorečku žije s Kohoutkem a Slepičkou několik jejich přátel. Společně prožijí sedm příběhů (např. Jak zahradničili, Jak Kohoutek skládal písničku, Jak si zařídili obchod aj.), které jsou propojovány drobnými výstupy Krtka. K němu se později přidává sice vtipný, ale trochu jakoby od jinud, minipříběh Hlemýždě. Jak je u Střípku obvyklé, pěkná scéna a loutky, dobrý text i hudba, pěkné zpívání, které přesně zapadá do celkového rámce, přesné herectví. Celé představení, zaplněné drobnými slovními a loutkářskými radostmi (rozkvétající keř) je hráno ve velkém tempu. Přesto se divákovi v druhé půli zdá, jako by bylo dlouhé. Možná, že za to může i ve třech příbězích se opakující, ale téměř neměnné nebezpečí od Lišky.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':