Databáze českého amatérského divadla

Texty: SCHEJBALOVÁ, Pavlína: O loutkářském nadělení v Čechách 2010 - Lážnovský, Ondřej: Festival pražských a středočeských amatérských loutkářů v Praze–Kobylisích, 26 – 28. 3. 2010 - O hodné sani a zlé princezně Furieně.

Dětské studio Říše loutek (doporučené do programu LCH) se představilo dramatizací pohádky Františka Nepila O hodné sani a zlé princezně Furieně. Režie a úpravy původní literární předlohy se ujala Eva Ovečková. Z názvu představení vyplývá, že se jedná o takzvanou pohádku naruby. Režijně-inscenační koncepce je vystavěna na dvou základních jevištních prostředcích, vypravěčích a divadelní hravosti. Autorce se podařilo překročit hranici „dramatického cvičení“ a vytvořit velmi kvalitní, životaschopné divadelní představení. Skvělý výsledný dojem inscenace je vystavěn na kolektivní spolupráci. Jednoduchost a především funkčnost scény (tři plátěné barevné plochy s několika otvory, rekvizity v podobě masek, chňapek atd.) jsou výsledkem dětské činnosti, jejich originálního vnímání a vidění. Děti si je pod vedením své vedoucí samy výtvarně pojednaly. Během představení sleduje divák jakousi formu řízené improvizace, kterou velmi citlivě rámuje výkon dvou vypravěček. Tato inscenace je plná dětské hravosti, spontánosti a originality vidění postav a situací v tom nejlepším smyslu. Hlavní klad spatřuji v inspiraci pro ostatní dětské soubory, jak lze maximálně možným způsobem transformovat dětskou fantazii a hravost do tvaru divadelního představení.

www.amaterskascena.cz. AS 2010/3, s. 40.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':