Databáze českého amatérského divadla

Texty: SCHEJBALOVÁ, Pavlína: O loutkářském nadělení v Čechách 2010 - Dejl, Jaroslav: Třebíčské loutkářské jaro, 27. 3. 2010 - O krtečkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu.

Loutkářský soubor Pedro ve vedru ZUŠ Jana Štursy, Nové Město na Moravě inzeruje své představení O krtečkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu (Werner Holzwarth, dramatizace Tomáš Machek) jako hyperrealistickou loutkovou operetu o krvavé pomstě superakčního hrdiny. A myslím si, že zde nastává první omyl. Milá předloha, která pojednává o velice delikátní věci, totiž o tom, že kdosi neznámý se vykaká krtečkovi na hlavu a on zjišťuje, kdože to byl, je ve své předloze velice pěkně a s humorem a nadsázkou ztvárněn. Inscenace zásadně mění vyznění celé anekdoty v brutální realistický až naturalistický nechutný příběh. Škoda. Soubor získal cenu za odvahu inscenovat tento text.

www.amaterskascena.cz. AS 2010/3, s. 40.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':