Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Antonín, 2010 změny

Divadelní soubor Antonín D.S. zahajuje svou šestou divadelní sezónu a chystá se na zásadní změny
Informace z divadel, 7.10.2010

Představením Digest, které bude uvedeno 21. října v Činoherním klubu (od 19.30), zahájí soubor Antonín D.S. svou šestou divadelní sezónu. V jejím průběhu dojde k několika zásadním změnám v činnosti divadla.

Představením Digest (Škorpil Intelektual Show, Partneři.cz a jiné povedené kousky), které bude uvedeno 21. října v Činoherním klubu (od 19.30), zahájí divadelní soubor Antonín D.S. svou šestou divadelní sezónu.

Digest bude prvním ze série představení, kterým se soubor do konce tohoto roku rozloučí s většinou svého současného repertoáru i, přinejmenším načas, s několika kmenovými členy divadla. 23. listopadu bude v Divadle Kámen následovat domácí derniéra inscenace Ani zrnko pepře pro Czermaka, v prosinci soubor uvede Smutnici za Antonínem.

Antonín D.S. vznikl v roce 2005 na základech Kulturně divadelního spolku Puchmajer a během svého šestiletého působení uvedl celkem pět nových inscenací: Surovosti laskavosti, Dítě!, Ženáč x Singl, Žena. Říkejte mi žena a Ani zrnko pepře pro Czermaka. Soubor se se svými inscenacemi pravidelně účastnil vrcholných amatérských přehlídek Jiráskův Hronov a Šrámkův Písek (v letošním roce s komponovanými pásmy Škorpil Intelektuál Show a Partneři.cz), jeho domácí scénou byl malostranský klub Rubín.

Antonín D.S., pracující na dobrovolné (neprofesionální) bázi, se nemohl nestřetnout s tradičním úskalím takto fungujících divadel, časovou zaneprázdněností svých členů, nacházejících se v „divadelně rizikovém“ produktivním a rodičovském věku, a v jeho fungování proto nyní dochází k podstatným změnám. Ty také souvisejí s obnovením spolupráce vůdčího tandemu KDS Puchmajer, Martina J. Švejdy (nyní Antonín D.S.) a Vladimíra Mikulky (nyní rockband Inženýr Vladimír). Nové seskupení, jež sestává převážně ze zbylých členů Antonína D.S. a kapely Inženýr Vladimír, ponese ve své chystané inscenaci (premiéra na počátku roku 2011) název Ing. Antonín Puchmajer D.S.

Po odchodu z A-Studia Rubín, způsobeném změnou dramaturgické koncepce stávajícího vedení divadla, soubor svoji domovskou scénu dosud hledá.

Bližší informace o souboru najdete na: www.divadlo.cz/antoninds

Zdroj: antoninds@centrum.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':