Databáze českého amatérského divadla

Texty: VRCHOVSKÝ, Ladislav: Zpráva z Třešťského divadelního jara 2010 - Zdravý nemocný. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 44.

Divadelní soubor Vicena Ústí nad Orlicí se zúčastnil přehlídky s inscenací Molièrovy hry Zdravý nemocný v režii Jana Štěpánského, který také vystoupil v hlavní roli. Představení neslo ve všech složkách všechny znaky poctivého a poučeného ochotnického divadla s několika výraznými hereckými výkony, a navíc přineslo důkaz jednoho z nejdůležitějších poslání amatérské a ochotnické divadelní činnosti: vytvoření společenství lidí milujících divadlo pro divadlo samotné, bez hlavní ambice vítězit na přehlídkách, ale naopak setkávat se každoročně se svými diváky a ve vlastním životě mít dobrou partu spřízněných lidí kolem sebe a spolu s nimi prožívat kvalitní život, využívající ke svému zkrášlení právě kouzlo divadla jako takového.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':