Databáze českého amatérského divadla

Texty: VRCHOVSKÝ, Ladislav: Zpráva z Třešťského divadelního jara 2010 - Hodina lásky. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 44.

Na amatérském jevišti ne často uváděnou hru Josefa Topola Hodina lásky nastudovalo také Divadelní studio „V“ Brno, tentokrát v režii Josefa Hošice. Hra o destruktivní síle času a tvořivé síle lásky oslovila především náročného diváka. Mnohovrstevnatý, básnickou imaginací prodchnutý text legendárního českého dramatika, básníka a překladatele, jehož jazyk je sám o sobě stavebním prvkem inscenace, si režisér spolu s herci osvojili natolik, že skrze osobní interpretaci nabídli všem divákům hledání jejich vlastních lidských možností. Vysoce nadprůměrná úroveň režie i hereckých výkonů v tomto případě přinesla jeden z vrcholů přehlídky.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':