Databáze českého amatérského divadla

Texty: VRCHOVSKÝ, Ladislav: Zpráva z Třešťského divadelního jara 2010 - O Zlatovlásce. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 44.

Klasickou pohádku O Zlatovlásce v úpravě a režii členky souboru Jany Glozarové předvedlo Divadelní studio „V“ Brno. Poněkud schematická a místy i účelová úprava textu, přílišné zjednodušení děje, nedostatek vynalézavosti ze strany režie a rezignace na kouzlo jevištního prostoru vzaly této inscenaci možnosti, které pohádková předloha nabízí. Výsledek připomínal spíše nechvalnou podobu řemeslných televizních pohádek. I když děti tvořící publikum mohly sledovat přehledný, logický děj, i jasné charakteristiky dobra a zla, jednotliví herci ani režie nenašli cestu k osobitému a vlastním herectvím ozvláštněnému jevištnímu tvaru, který by jistě pro silnější divácký zážitek nabídl více.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':