Databáze českého amatérského divadla

Texty: VRCHOVSKÝ, Ladislav: Ostravská přehlídka pohádkových her - Ostrov tet. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 71.

Milým překvapením se stal výsledek práce krnovského souboru Červiven. Původní dramatizace prózy Evy Ibbotsonové Ostrov tet z pera vedoucí souboru a režisérky Petry Severinové oplývá zejména pohádkovou, výtvarně mimořádně inspirovanou scénografií a velmi kvalitními hereckými výkony. Příběh o dvojici dospívajících dětí, dívce a chlapci, kteří nejsou šťastni ve svých rodinách, neboť jejich rodiče neoplývají rodičovskou láskou, je v předloze umně propojen s kouzelným světem tří hodných tet, obývajících ostrov s mnoha pohádkovými bytostmi, utajený před civilizací. Téma vzájemné lásky a moudrosti je v případě inscenace Ostrov tet v podání Červivenu sděleno výsostně divadelními prostředky, je velmi komunikativní a oslovuje diváky všeho věku.
Odborná porota pracující ve složení Ladislav Vrchovský, Dušan Zakopal a Aleš Petrič doporučila tuto inscenaci k postupu na národní přehlídku Popelka Rakovník.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':