Databáze českého amatérského divadla

Texty: ŠOTKOVSKÁ, Jitka: Mladá scéna podruhé v Prostějově - Lidé jsou spokojeni. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 60 - 61.

Divadlem poezie je i druhá inscenace, která si vybojovala doporučení na Mladou scénu, montáž z písňových textů skupiny Mňága a Žďorp Lidé jsou spokojeni souboru Kusy lidí působícího při ZUŠ Žerotín v Olomouci. Soubor disponující dobrou a v divadle poezie zcela zásadní kulturou mluveného projevu dokázal traktovat témata rezignace, otupělosti a vyprázdněného konzumu s potřebným odstupem, takže se mu podařilo vyhnout se nebezpečí schematizace a přílišného moralizování. Přestože některé situace přece jen příliš popisně ilustrovaly text, většinou soubor zkušeně a nápaditě využíval možnosti divadelního ztvárnění, ať už v rovině scénografické či kostýmní, v práci s rytmizací hlasového i fyzického projevu či v zacházení s divadelní zkratkou. Čímž také čněl nad ostatními představeními přehlídky.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':