Databáze českého amatérského divadla

Texty: ZÁVODSKÝ, Vít: Kojetínská přehlídka úspěšně dosáhla plnoletosti - Jeptišky k výročí. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 57 - 60.

K hudebním žánrům se hlásil také jeden ze tří reprezentantů původních autorských novinek – předloha herečky Jany Štěpánkové z předloňského přehlídkového vítěze, Divadelního spolku Kroměříž, nazvaná Jeptišky k výročí aneb Oslavy výročí založení Kláštera u nesmyslosrdných sester v Hobokenu. Pod tímto poněkud pitoreskním názvem se skrývalo – v návaznosti na někdejší „hronovskou“ inscenaci Goginových muzikálových Jeptišek – volné revuální leporelo patnácti kolektivních i individuálních dialogických, pěveckých a pohybových výstupů, propojených do jubilejní řeholní oslavy, jakoby neustále narušované nepředpokládanými komplikacemi. V režii dlouholetého spolupracovníka tentokrát převážně dámského ansámblu, člena Městského divadla Brno Ladislava Koláře, zrodil se v těsném, improvizační postupy předpokládajícím kontaktu (nechyběly vědomostní kvíz, tombola ani nácvik společného zpěvu) se spokojeným publikem, dvojdílný, vkusně zábavný a spontánně kreativní večer s živou kapelou, porotou po zásluze oceněný za vitální syntetický jevištní projev.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':