Databáze českého amatérského divadla

Texty: ZÁVODSKÝ, Vít: Kojetínská přehlídka úspěšně dosáhla plnoletosti - Tenor na roztrhání. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 57 - 60.

Na veseloherní strunu hned úvodem zabrnkala hostitelská Hanácká scéna MěKS Kojetín (60. výročí jejího zrodu připomněla speciální výstava) s populárním bulvárním textem současného amerického komediografa Kena Ludwiga Tenor na roztrhání, navazujícím na labicheovsko feydeauovskou tradici a zasazeným do hotelového apartmá meziválečného Clevelandu. Olomoucká režisérka Jana Nováková se zdatným přispěním kroměřížských hostů (ocenění převzali Bedřich Mokrý za titulní postavu rozmazleného italského zpěváka Tita Merelliho a Marek Machalík jako jeho nedobrovolný, ale úspěšný náhradník Max) námětově plytkou hru se záměnami osob proškrtala, předepsané živě zpívané operní árie vhodně nahradila nahrávkami a vedla i méně zkušené, leč snaživé interprety k hbitému crazzyovému stupňování jednotlivých výjevů.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':