Databáze českého amatérského divadla

Texty: Tisková zpráva - květen 2010

53. Wolkrův Prostějov
Celostátní přehlídka nejkvalitnějších vystoupení a inscenací v oblasti uměleckého přednesu a divadla poezie
15. – 19. června 2010, Prostějov
Wolkrův Prostějov je přehlídkou sólových recitátorů, recitačních kolektivů a souborů divadel poezie. Je příležitostí k setkání interpretů literárních textů, ke konfrontaci tvůrčích výsledků a postupů, ke vzájemné inspiraci, výměně názorů a zkušeností.

Letošní, již 53. ročník Wolkrova Prostějova nabídne účastníkům a publiku tematicky i žánrově velice pestrý program, složený z vystoupení 56 sólových recitátorů a 9 inscenací tzv. divadla poezie, které vycházejí z literárních děl mnoha českých i zahraničních autorů (především 20. století), nebo z vlastní literární činnosti interpretů.
Mimo to jsou na každý den připravena doplňující inspirativní představení – např. ŠUNEN ROMALE – POSLYŠTE RÓMOVÉ pražského divadla Viola (16. 6.), pouliční vystoupení divadla Kvelb, scénická kompozice divadla Boca Loca Lab EVROPANÉ (18. 6.), nebo inscenace ROZKŘIK brněnského Studia Dům (19. 6.). Nádvoří historického zámku každý večer ožije rockovou, klezmerovou a bluesovou hudbou prostějovských a olomouckých kapel.
Přehlídka bude zakončena tradičním závěrečným večerem, s vystoupením nejlepších sólových recitátorů a předáním cen festivalu (19. 6.)
Podrobné informace o programu najdete na www.artama.cz (umělecký přednes a divadlo poezie, Wolkrův Prostějov)

Také v letošním roce probíhají v rámci festivalu vzdělávací semináře:
„Přednes na středních a vysokých školách“ (určeno pedagogům a dalším zájemcům o práci s recitátory), „Inspirativní dílna pro nepostupující účastníky krajských přehlídek“, a „Sólista nemusí být solipsista“ (se zaměřením na sólovou interpretaci textu).

Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury přehlídku pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Městským úřadem – odborem školství a kultury, oddělením DUHA – kulturním klubem U hradeb a Městským divadlem v Prostějově. Přehlídka probíhá za finančního přispění města Prostějov a Olomouckého kraje.
Srdečně zveme širokou veřejnost a všechny zájemce o literaturu a možnosti její jevištní interpretace.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':