Databáze českého amatérského divadla

Texty: POUZA, Ludvík: Hon na čarodějnice ožil na divadle. Klatovský deník 1.3.2010.

Tu zahájil v pátek večer v sále kulturního domu v Horažďovicích zcela netradiční divadelní premiérou.

„Oproti předcházejícím sezonám jsme si připravili jeden z nejhranějších a nejpůsobivějších kusů světové dramatiky – hru Arthura Millera „Čarodějky ze Salemu“. Jde o nadčasové drama, které čerpá ze skutečných událostí konce 17. století v malém městečku Salem v americkém státě Massachusetts. Z prvotního nevinného dobrodružství mladých dívek se postupně stává krutý a nesmyslný hon na čarodějnice, který rozpoutá ve zdejší farnosti davovou hysterii za přítomnosti ďábelských sil,“ popisuje děj režisér a principál divadelního spolku Karel Šťastný.

„Dlouho jsme přemýšleli, zda se máme vůbec pustit do nastudování takovéto hry, a pro její obsah tak riskovat diváckou úspěšnost. Po prvních zkouškách jsme si však museli přiznat, že nás do jednoho tento příběh uchvátil a stal se pro všechny protagonisty nadlouho srdeční záležitostí. Doufáme, že Čarodějky“ si najdou cestu i k divákům,“ přeje si Šťastný.

„Bylo to něco jiného, než jsme hráli v minulých letech. Diváci jsou u nás přece jen zvyklí na komedie. Přesto jsem přesvědčena, že když diváci odcházeli ze sálu v pátek i v sobotu večer, byli spokojeni. Shodovali se na tom, že prožili nadmíru strhující příběh, který oslovil opravdu každého. Vždyť během představení ani nedutali a v hledišti se objevily i slzičky. Fakt to bylo strhující,“ pokračuje divadelní ochotnice Libuše Mužíková, která si tentokrát představení vychutnala jako divačka v hledišti.

V ústředních rolích tohoto dramatu se divákům představili Lucie Listopadová a Antonín Jedlička. S touto hrou zahájí Horažďovičtí letošní Západočeskou divadelní přehlídku 11. března od 20 hodin.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':